De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), Aedes en de Woonbond roepen de Tweede Kamer en woonminister Elanor Boekholt-O’Sullivan (D66) op om eerst de Wet betaalbare huur te evalueren voordat wijzigingen worden doorgevoerd. Volgens de organisaties is huurprijsbescherming nauw verbonden met de bestaanszekerheid van huurders. ‘Het geeft geen pas daar lichtzinnig mee om te gaan.’
‘Evalueer Wet betaalbare huur voordat die wordt aangepast’
Woensdag debatteert de Tweede Kamer over de wet die huurders moet beschermen tegen te hoge huren
Profiteren
De belangenverenigingen voor gemeenten (VNG), woningcorporaties (Aedes) en huurders (Woonbond) schrijven in een gezamenlijke brief aan de Kamer dat huur(prijs)bescherming een gedegen en op feiten gebaseerde aanpak verdient. Zij wijzen erop dat veel middeninkomens momenteel profiteren van de bescherming die de Wet betaalbare huur biedt. Ook waarschuwen zij ervoor mogelijke (negatieve) effecten van de wet, zoals de verkoop van huurwoningen door verhuurders, niet geïsoleerd te beoordelen. Volgens hen moeten ook andere factoren die de investeringsruimte van verhuurders beïnvloeden, waaronder fiscale regelgeving en macro-economische omstandigheden, worden meegenomen in de evaluatie van de wet.
Maximale huren
De VNG, Aedes en de Woonbond stellen verder dat wetswijzigingen alleen wenselijk zijn als die een ‘aantoonbaar positief effect’ hebben. De voorstellen die nu op tafel liggen voldoen volgens hen niet aan die voorwaarde. Integendeel, zij zouden leiden tot hogere maximale huren. ‘Bij het aanpassen van de WOZ-cap worden zelfs gereguleerde huurprijzen boven de middenhuurgrens toegestaan’, schrijven de organisaties. De drie partijen vinden dat bij iedere maatregel inzichtelijk moet worden gemaakt of deze daadwerkelijk leidt tot behoud of uitbreiding van het aanbod aan middenhuurwoningen.
De vaste Kamercommissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening debatteert woensdagmiddag over de Wet betaalbare huur.
Reacties: 1
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Van lichtzinnige wetgeving -ook nog gesteund door de VNG!!!- was sprake toen de huidige Wet betaalbare huur werd ingevoerd.
Het gevolg:
juist veel verkoop van betaalbare huurwoningen.
een groot tekort aan betaalbare huurwoningen met hogere huurprijzen
veel beleggers, waaronder ook buitenlandse, zijn van de woningmarkt verdwenen en komen niet gemakkelijk dan wel nooit meer terug.
Eén van de grootste debacles van de laatste jaren op de woningmarkt en rijp voor een bestuursenquête.