Wie is de baas over onze infrastructuur?
Beluister nu de nieuwste podcastaflevering van TNO.
De Nederlandse infrastructuur staat voor een grote opgave. Bruggen, wegen, kades en fietspaden moeten worden vervangen of vernieuwd en die uitdaging speelt nu al. Vaak denken we bij infrastructuur aan het Rijk, maar meer dan 80 procent van de civiele constructies is in beheer van gemeenten, provincies en waterschappen.
In de podcastserie Innovatie in Infra van Binnenlands Bestuur en TNO bespreekt host Tom Jessen met experts hoe lokale overheden kunnen profiteren van landelijke kennis en ervaring en hoe innovatie helpt bij deze opgave.
De vervanging en vernieuwing van bruggen, wegen, kades en fietspaden is geen verre toekomstmuziek, het is een urgente opgave die nú speelt. Vaak denken we bij infrastructuur aan het Rijk, maar het grootste deel ligt in handen van provincies en gemeenten. Dat roept fundamentele vragen op over eigenaarschap, verantwoordelijkheid en prioriteiten.
Hoe krijgen we een helder beeld van de vervangings- en vernieuwingsopgave? Hoe bewegen we van een datumgedreven aanpak, vervangen omdat iets ‘op leeftijd’ is, naar een datagedreven aanpak, waarin actuele informatie en slimme inzichten leidend zijn? En wat vraagt dat van asset managers, bestuurders en beleidsmakers? Wat betekent innoveren in infra, nu 80% van onze infrastructuur lokaal wordt beheerd? En wie maakt straks de keuzes: blijven onze fietspaden veilig, of gaat het geld naar jeugdzorg?
Aflevering 1
In deze eerste aflevering van Innovatie in Infra gaan Peter Rasker (TNO) en Harry Michels (Provincie Noord-Holland) in gesprek met gespreksleider Tom Jessen. Samen verkennen zij wat innoveren écht betekent in de praktijk.
Wij zijn TNO
#ditisonzetijd
Podcastserie: Innovatie in Infra
In de podcastserie Innovatie in Infra van Binnenlands Bestuur en TNO bespreekt host Tom Jessen met experts hoe lokale overheden kunnen profiteren van landelijke kennis en ervaring en hoe innovatie helpt bij deze opgave.
Beluister hier.
TNO Nieuwsbrief
Op de hoogte van nieuwste innovaties?
Mis geen nieuwe updates. Meld je aan.
Wij zijn TNO
#ditisonzetijd

Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.