Almere en Zeist zijn de overgebleven kandidaten om het nieuwe complex van de KNVB te huisvesten. Dat heeft de voetbalbond in een persbericht bekendgemaakt. Het hoofdkantoor van de KNVB staat sinds 1965 in Zeist. De huidige locatie is volgens de voetbalbond te klein om alle nationale en internationale ambities te realiseren. Daarom begon de KNVB vorig jaar oktober de zoektocht naar een mogelijk nieuw onderkomen.
KNVB praat verder met Almere en Zeist over nieuw complex
De voetbalbond ontving van 39 gemeenten serieuze interesse.
Grote interesse
Er was grote belangstelling om het nieuwe complex te huisvesten. De voetbalbond ontving van 39 gemeenten serieuze interesse. Uiteindelijk bleven Almere, Barendrecht-Rotterdam en Lelystad in maart over. Die laatste twee locaties zijn nu afgevallen.
Toch blijven in Zeist?
De KNVB onderzoekt tot komende zomer of Almere of Zeist de beste optie is voor een nieuw complex. Met de gemeente Zeist en de provincie Utrecht is afgesproken een zorgvuldig vervolgtraject te doorlopen. Daarbij weegt de voetbalbond zaken als natuur, omgeving en de eigen behoeften stap voor stap mee. Als het traject succesvol wordt afgerond, kan dit volgens de grootste sportbond van Nederland de basis vormen voor een nieuw bestemmingsplan in Zeist.
'Mooie kansen' in Almere
Tegelijkertijd onderzoekt de KNVB de mogelijkheid om naar Almere te verhuizen. Die stad biedt volgens de voetbalbond mooie kansen om plannen gefaseerd uit te voeren en goede voorwaarden voor topsport. Ook de centrale ligging en de mogelijkheden voor topsport, talentontwikkeling en organisatieontwikkeling speelden een rol in de keuze voor Almere.

Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.