Overslaan en naar de inhoud gaan

Eindhoven verliest softdrugsdealer uit het oog

De politie van Eindhoven weet niet waar coffeeshopsklanten hun wiet kopen na invoering van de strenge regelgeving. De straathandel neemt…

De politie in Eindhoven en omgeving weet niet precies waar afgehaakte coffeeshopklanten na invoering van de strengere gedoogcriteria hun softdrugs kopen. ,,De politie heeft onvoldoende zicht op de illegale handel door een zwakke informatiepositie’’, schrijft burgemeester Rob van Gijzel aan minister Ivo Opstelten (Veiligheid). De burgemeester vraagt de minister om extra analisten en rechercheurs.

Straathandel niet noemenswaardig
Van Gijzel concludeert dat er meer gebruikers zijn dan leden van coffeeshops, dat de straathandel momenteel niet meer noemenswaardig is en dat illegale handel dus elders moet plaatsvinden. Over de illegale handel maakt hij zich zorgen omdat dealers ook aan minderjarigen verkopen en harddrugs in hun assortiment hebben.

de straathandel momenteel niet meer noemenswaardig is en dat illegale handel dus elders moet plaatsvinden. Over de illegale handel maakt hij zich zorgen omdat dealers ook aan minderjarigen verkopen en harddrugs in hun assortiment hebben.

momenteel niet meer noemenswaardig is en dat illegale handel dus elders moet plaatsvinden. Over de illegale handel maakt hij zich zorgen omdat dealers ook aan minderjarigen verkopen en harddrugs in hun assortiment hebben.


Andere competenties
Tien extra agenten die de politieregio tijdelijk kreeg, hebben na invoering van de nieuwe regels op 1 mei gecontroleerd op straathandel en overlast. In totaal werden in Eindhoven en Helmond ongeveer 100 mensen aangehouden. Omdat de straathandel steeds minder werd, is de aandacht verschoven naar de illegale handel en dat vergt andere competenties van de politiemensen, aldus Van Gijzel.

Geen uitreksel vragen
Hij adviseert de minister om bij de landelijke invoering van de nieuwe criteria om van coffeeshopbezoekers geen uittreksel van het bevolkingsregister te vragen. De 12 Eindhovense coffeeshops hebben nu in totaal 25.000 leden.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in