De gemeente Oostzaan gaat een representatieve inwonersraadpleging over haar bestuurlijke toekomst organiseren. De uitkomst daarvan is zwaarwegend, meldt de Zaanse nieuwssite De Orkaan. Purmerend en Zaanstad worden als opties gezien. Een samengaan met Landsmeer en Wormerland is in ieder geval van de baan.
Oostzaan legt fusie in handen van de inwoners
Wie de fusiepartners worden, gaat in de nabije toekomst duidelijk worden

Ingrijpend
De Oostzaanse gemeenteraad vergaderde woensdag over de bestuurlijke toekomst van de gemeente. ‘Veel raadsleden waren doordrongen van het feit dat er een historische en ingrijpende beslissing moet worden genomen’, schrijft De Orkaan. ‘We gaan iets doen dat diep ingrijpt in de geschiedenis van ons mooie dorp. Oostzaan gaat op weg naar een nieuwe fase’, zei raadslid Siefko Julius (D66).
Zelfstandig
Nu de burgerraadpleging er komt, wil de lokale PvdA dat de mogelijke fusiepartners daarbij enigszins betrokken zouden worden. Daar wilde Julius niet aan. ‘We zijn zelfstandig tot het moment dat we niet meer zelfstandig zijn’, zei hij. Als de partners daar anders over denken, zijn het geen goede fusiepartners volgens Julius.
Amsterdam
Wie de fusiepartners worden, gaat volgens de nieuwssite in de nabije toekomst duidelijk worden. Een bestuurlijke fusie met Landsmeer en Wormerland is in ieder geval van de baan. Voor D66 is Amsterdam, zeker na de brief die verantwoordelijk wethouder Rutger Groot Wassink (GroenLinks) van die gemeente had opgesteld, ook geen optie meer. Hij schreef dat de gemeenten maar een partner in de eigen regio moeten zoeken. ‘Die brief is, ook bij Landsmeer en Wormerland, slecht gevallen’, is te lezen op de Zaanse nieuwssite. Landsmeer lijkt trouwens te gaan voor Purmerend. Die gemeente is ook voor Oostzaan een optie, net als Zaanstad.
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.