Overslaan en naar de inhoud gaan

Forse verwijten aan adres politie en gemeente Haren

Bij de Facebookrellen in Haren hebben de lokale autoriteiten grote fouten gemaakt, concludeert de onderzoekscommissie.

Bij de Facebookrellen in Haren hebben de lokale autoriteiten grote fouten gemaakt. Justitie en de burgemeester wilden de normale gang van zaken in het dorp in stand houden en beperkten daarom de mogelijkheden van de politie.

Conclusie van commissie-Cohen

Die gaf op haar beurt aan dat er genoeg agenten achter de hand waren en dat de situatie onder controle was. De politie begreep bovendien weinig van social media, waar mensen elkaar massaal opriepen naar Haren te komen. De commissie-Cohen, die de rellen onderzocht, trekt die conclusies in haar rapport dat vrijdag wordt gepresenteerd. Dat meldden RTV Noord, het Dagblad van het Noorden en de NOS donderdag.


Politie en gemeente: Niet reageren

De commissie-Cohen zegt dat het ,,niet de letterlijke woorden van het rapport'' zijn. Over de inhoud daarvan wilde een woordvoerder echter niets zeggen. De politie, de gemeente Haren en de korpsbeheerder, de Groningse burgemeester Peter Rehwinkel, wilden donderdagavond niet reageren op de uitgelekte conclusies.

Ernstige rellen

Duizenden jongeren verzamelden zich op 21 september in Haren. Dat deden ze nadat een 15-jarig meisje een uitnodiging voor haar verjaardagsfeest op Facebook had gezet. Die uitnodiging was per ongeluk bij tienduizenden gebruikers van de profielensite terechtgekomen. De avond begon ludiek, maar mondde uit in ernstige rellen. De relschoppers vernielden onder meer lantaarnpalen, verkeersborden en auto's. Het Verbond van Verzekeraars schat de totale schade op ongeveer 1 miljoen euro. Sinds de rellen zijn meer dan 100 mensen opgepakt.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

gerrie

In Amsterdan heb je nog nooit veilig kunnen rondlopen. Ook niet toen Cohen daar met de scepter zwaaide. Lekker je mond vol over hoe het een ander moet doen, hoewel ze zelf nog harder hebben lopen prutsen. Zal vast wel een goed betaald baantje zijn in zo'n commissie. Ga maar lekker door met thee drinken.

Op 8 maart 2013, 10:10
H. Wiersma

Wat denk jij? Zouden de verantwoordelijken voor dit geschutter in Haren ook daadwerkelijk hun verantwoordelijkheid nemen?

Op 9 maart 2013, 21:54

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in