Overslaan en naar de inhoud gaan

'Vrouw terug in de tijd door bezuinigingen'

Het demissionaire kabinet werpt met zijn aangekondigde bezuinigingen vrouwen terug in de tijd. Dat komt vooral door het korten op het…

Door de bestaande rolverdeling is de kans groot dat vooral werkende vrouwen hun werk opzeggen, als kinderopvang te duur wordt. 'Het is een bekend gegeven dat de kosten van de kinderopvang nog vaak worden afgezet tegen het salaris van de moeder. Als de vrouw niet werkt, zou de kinderopvang ook geen uitgavenpost zijn, is de gedachte daarachter', aldus het kenniscentrum.

 

Vergrijzing

Volgens de instelling zijn de bezuinigingen op de kinderopvang ook niet te rijmen met een dalend arbeidsaanbod als gevolg van de vergrijzing, een probleem dat koningin Beatrix dinsdag in de troonrede aanstipte.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

 

Het plan van het kabinet om nieuwkomers op termijn zelf hun inburgering te laten betalen dupeert vooral vrouwelijke migranten, vreest het kenniscentrum. Zij zijn vaak financieel afhankelijk van hun man.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 10

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Diana

Ik zie het probleem niet zo. Als tijdelijke maatregel vind ik dit juist een goed idee. We hebben enorme luchtbubbels in onze maatschappij, die staan op ploffen. Als gezinnen weer zouden kunnen rondkomen van 1 inkomen, zouden er meer gezinnen kunnen werken. Voor de opvoeding van kinderen zou dit ook geen slechte zaak zijn. Er zijn nu veel mensen die ze opvoeden, dat maakt dat ze niet zo makkelijk weten waar ze aan toe zijn. Waar is het trouwens op gebaseerd dat de vrouw hierdoor minder kansen maakt en zal stoppen met werken. Wat is er mis mee als mannen en vrouwen allemaal 2-3 dagen gaan werken. Dit zou betekenen dat er meer banen zijn, en ouders hebben meer tijd om ook daadwerkelijk voor hun kinderen te zorgen ipv wegbrengen! Ik ben zelf vrouw en heb een jong gezin. Ik ben er blij mee! Ouders moeten meer verantwoording nemen over de opvoeding van hun kinderen. Ze worden te gemakkelijk dagenlang weggebracht.

Op 23 september 2010, 07:49
J. Kiestra

Belachelijk dat gezeur van werkende vrouwen die dreigen om het werk op te zeggen. Zelf behoor ik nog tot de generatie waarvan werd verwacht dat - op het moment dat de kinderen kwamen - hun baan opzegden. Heb ik ook moeten doen, Werd toen als het ware door mijn baas en collega's weggekeken. Toen ik na 14 jaar weer wilde werken was ik om uberhaupt nog aan het werk te komen genoodzaakt om (naast mijn universitaire opleiding)allerlei cursussen te volgen om vervolgens na veel solliciteren op m'n knieen weer in schaal 0 te kunnen beginnen. De straf om ten gunstige van jongeren mijn werk op te zeggen!!! Ik zie de kosten van opvang dan ook als een investering in de toekomst. Je behoeft je werk immers niet op te zeggen. Overigens, waar zeuren die vrouwen met ook nog allerlei andere gunsten zoals zwangerschapsverlof, ouderschapsverlof etc. etc.. Belachelijk dus die uitsraak dat ze uitsluitend voor de opvang werken.!!! Dus m.i. zeer goede maatregel van de regering.

Op 23 september 2010, 08:43
John

helemaal mee eens diana!

Op 23 september 2010, 09:30
Wieweet

Als je de keuze maakt voor kinderen dan moet je je ook realiseren wat dat allemaal met zich mee brengt. Je leven wordt totaal anders en daar kies je dus ook voor.
Daarnaast is het goed voor de kinderen en ook voor de ouders om lekker tijd met elkaar door te brengen en niet om je kinderen altijd maar weg te brengen. Ik denk niet dat kinderen ervoor kiezen om vaak bij een opvang te zijn. Dus als je voor kinderen kiest, kies er dan ook echt voor met alles wat daarbij hoort.

Op 23 september 2010, 10:29
mark

Het is een beetje vreemd om een succesvolle regeling te korten omdat de regeling succesvol is. Ik begrijp heel goed dat vrouwen hierdoor minder gaan werken. De maatregeling moet stimuleren om te gaan werken, en dat zal nu zeker niet gaan gebeuren. Het argument: "Dan moet je maar geen kinderen nemen", gaat niet op. Wie moet er straks anders de pensioenen van de huidige generatie gaan betalen? Dat kan de vrouw zijn die aan het werk gaat, of het kind dat later aan het werk gaat.
Uit onderzoek blijkt daarnaast dat een kind in de kinderopvang sneller sociale vaardigheden aanleert. Ik snap nogmaals het korten op deze regeling niet.

Op 23 september 2010, 11:58
Frank Zuylen

Het is nog maar de vraag of dit wel de gewenste bezuiniging oplevert. Als de positieve prikkel om (meer) te gaan werken wegvalt loopt de overheid belastinginkomsten en sociale premies mis. Ik denk dat daar nog niet goed over is nagedacht. Verder loopt de economische werkgelegenheid in de kinderopvang terug, met een vergelijkbaar effect. Het wordt zo weer een onbetaalde taak van een van de ouders. Dat kan natuurlijk ook de man zijn.

Op 23 september 2010, 13:00
Jan

Helemaal eens met Diana. Ga eens uit van het belang van de kinderen in plaats van het eigen belang!

Op 23 september 2010, 13:14
Robert Nieuwveld

Het lijkt mij goed dat werken minder wordt gestimuleerd in een tijd dat de werkloosheid oploopt. Als de economie weer aantrekt is er weer geld beschikbaar en nodig voor kinderopvang. En de huidige vergoeding voor kinderopvang is (voor onze situatie) ook nog eens belachelijk hoog, dus het kan sowieso wel wat minder.

Op 23 september 2010, 13:43
F.W. den Boef

"Vrouw terug in de tijd door bezuinigingen"? Dat geldt in ieder geval uitsluitend voor vrouwen die zelf gekozen hebben voor een partner en voor kinderen. Wie die keus maakt, moet ook de consequenties daarvan accepteren. Dat geldt natuurlijk ook voor mannen.
Waarom moet de overheid voor kinderopvang zorgen?

Op 24 september 2010, 09:46
Ria Huisman

Er wordt veel te veel negatieve berichtgeving over de kosten voor de kinderopvang verspreid door de media.
Wat er niet verteld wordt is dat het kindgebondenbudget met € 100,= per maand omhoog gaat.
dus als je jonge kinderen hebt dan kun je daar de kinderopvang toch van betalen.
Gewoon doorgaan met werken, betalen (4jaar) en doorwerken.

Op 27 september 2010, 11:34

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in