Immobiel en duur
Veel mensen op het maximum salaris maakt provinciale organisaties niet alleen duur, maar ook immobiel. Uit onderzoek blijkt dat de bereidheid om te veranderen, minder wordt naarmate mensen langer in dienst zijn. ‘Voor de werkgever betekent dat minder productief personeel’, zegt arbeidsmarktdeskundige Irmgard Borghouts van de Universiteit van Tilburg.
Bonussen
Het personeelsverloop is bij de provincies geringer dan bij andere overheden, met name omdat de tevredenheid over het werk hoog is en de werkgever best goed betaalt. Ruim één op de tien provinciemedewerkers blijkt in 2007 een bonus te hebben gekregen. In Flevoland ontving liefst één op de drie ambtenaren zo’n premie – in Utrecht niemand.
Geen slecht presterenden
Eén op de tien provincieambtenaren heeft de kwalificatie ‘zeer goed’ – een stijging van drie procent sinds 2005. In Gelderland valt die beoordeling twee keer zo vaak als gemiddeld. Matig tot slecht presterende provincieambtenaren komen er daarentegen amper voor. De provincie Noord-Brabant telt de meeste ondermaatse ambtenaren, drie keer meer dan het landelijk gemiddelde. Dat blijkt uit de Personeelsmonitor Provincies 2008.
Lees hier het uitgebreide artikel uit het blad Binnenlands Bestuur van vrijdag 7 augustus 2009
Plafond-ambtenaren bevolken provinciehuis
Naast de raamambtenaar kampen overheden in toenemende mate ook met de zogeheten plafond-ambtenaar. Bijna twee op de drie provinciale…
Reacties: 11
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Op een dag weet je het, ik word arbeidsmarktdeskundige.
Wat is de definitie van een ondermaatse ambtenaar? Ik werk bij die provincie en misschien ben ik er wel een.
Vreemde conclusies voor een universitair onderzoek. Maximum salaris maakt mensen immobiel. Misschien willen ze graag bij een overheid bliven werken en dan is er inderdaad vanuit het salaris weinig prikkel om te veranderen of je moet naar het rijk willen. Immobiel zijn betekent minder productief zijn, o ja??? Bedankt voor deze kwalificatie, en dan ben ik ook nog wat ouder, dus mijn werkgever heeft het slecht getroffen met mij. Gelukkig zijn de mensen erg tevreden met hun werk. Misschien zijn ze daardoor ook wel minder mobiel? De overheid betaalt goed? Daarover waren de berichten tot voor kort anders, als het om de hoger betaalde functies gaat. Maar ik kan er inderdaad goed mee leven. Dus ik blijf lekker zitten!
De provincies hebben op grond van de CAO de mogelijkheid om ambtenaren te benoemen op functies voor een bepaalde termijn. Dit om de mobiliteit in de organisatie te vergroten. Daarnaast zijn er in de CAO afspraken gemaakt om die mobiliteit met OTV te begeleiden. De provincies houden zich niet aan deze CAO afspraken en nu doet de universiteit het voorkomen dat de inmobiliteit te wijten is aan het bereiken van het maximale slarisniveau op een bepaalde functie. Universiteit doe je huiswerk over.
En, mevrouw Borghouts, wanneer gaat u eens iets productiefs doen? U heeft uw tijd zo te zien leuk gevuld. Gaat u nu weer aan het werk?
Dat ambtenaren in overwegende mate een zeer goede beoordeling krijgen is uiteraard ook voor het management als een top- prestatie aan te merken. . Of is enige nuancering op zijn plaats ?
Grappige keuze van de beeldredacteur :)
kan iemand mij vertellen wat daar het probleem van is. Als ze hun best maar blijven doen en niet geestelijk indutten, meestal is dat niet het probleem .
Plafond....alleen dat woord al klinkt zo negatief...Is salaris het belangrijkst of kun je (wanneer je niet meer kunt groeien in je salaris) jezelf toch 'verrijken' op een andere manier. Oftewel door je niet te focussen op meer salaris, maar op bijvoorbeeld meer plezier in je werk, meer inhoudelijke ontwikkeling, meer persoonlijke ontwikkeling. Ik ben groot voorstander van ontwikkeling van jezelf. Word je, over het algemeen, een leuker mens van voor jezelf en je omgeving. En stel dat die omgeving je hierdoor opmerkt en je een baan aanbiedt die net een schaal hoger ligt....dan heb je twee vliegen in 1 klap geslagen...Dus hoezo plafond, het is maar hoe je ermee omgaat!
@ Marianne Driehuijs
Idd. Een vreemd onderzoek. Lijkt mij dat dit onderzoek een bepaalde agenda moet ondersteunen.
ps: Eenzelfde onderzoek bij de banken zou misschien nuttiger zijn? ;)
het is onjuis dat bij de provincie utrecht niemand een bonus heeft gekregen in 2008. op mijn afdeling zijn er namelijk 4 bonussen gegeven! klopt de rest van het onderzoek dan wel?