Overslaan en naar de inhoud gaan

Brandweer heeft honger

Als het op het verzorgen van de innerlijke mens aankomt, kun je in Woltersum beter bij de politie gaan dan bij de brandweer.

Toen de dijk bij het Groningse dorp in januari moest worden verzwaard, werden brandweerlieden en de politieagenten in het holst van de nacht uit hun bed getrommeld om met zandzakken te gaan sjouwen.

En terwijl de politieagenten stonden te smikkelen van in de haast aangerukt eten en drinken, werkten de leden van de brandweer met een lege maag verder. Sommige spuitgasten vreesden om te vallen van de honger. ‘Maar er zijn geen mensen flauwgevallen’, zegt officier van dienst Sietse Smit in Brand en Brandweer.

Pas na vier uur buffelen, kregen ook de brandweerlieden broodjes en koffie. Smit vindt dat voedsel een volgende keer beter geregeld moet zijn. En anders kan de politie misschien haar portie delen. 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in