Overslaan en naar de inhoud gaan

Landelijke aanpak brengt impact afvalwater op oppervlaktewater in kaart

Inzicht in waterkwaliteit vraagt om stevige samenwerking.

KRW
Beeld: AT Osborne

Via rioolwaterzuiveringen komen stoffen uit industrie en huishoudens in ons oppervlaktewater. Met een naderende deadline voor de Europese Kaderrichtlijn Water (KRW) in 2027, is de bestuurlijke vraag gesteld welke impact rioolwaterzuiveringen hebben op de waterkwaliteitsdoelstellingen.  

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft hiervoor een ambitieus programma opgesteld om in het komende jaar de effecten van alle (ruim 300) zuiveringen op het oppervlaktewater te analyseren. Dit vindt plaats door middel van emissieanalyses. 

Processturing en kwaliteitsborging door combinatie AT Osborne en Witteveen+Bos

AT Osborne en Witteveen+Bos hebben de opdracht gekregen om dit proces in goede banen te leiden. De perfecte rol voor deze sterke combinatie. Deze kent de waterschappen, het ministerie en Rijkswaterstaat goed. Waar AT Osborne gespecialiseerd is in het begeleiden van complexe, en bestuurlijke gevoelige processen, gebruikt Witteveen+Bos haar inhoudelijke expertise om de partijen die belast zijn met daadwerkelijke analyses, te ondersteunen en te zorgen dat dit kwalitatief hoogwaardige en uniforme resultaten oplevert.

De uitvoering van de analyses ligt in handen van een viertal bureau's in drie percelen:

  • Perceel 1: Sweco 
  • Perceel 2: Arcadis in samenwerking met Aveco de Bondt
  • Perceel 3: Haskoning

Aanpak in twee fasen

De aanpak is opgeknipt in twee fasen. Tot aan de zomer wordt de handreiking voor de uitvoering van de emissieanalyses verder uitgewerkt en verbeterd. Op deze manier bewerkstelligt de combinatie dat de analyses voor de rioolwaterzuiveringen op een uniforme wijze worden uitgevoerd. 

Deze handreiking wordt eerst voor een aantal pilotwaterschappen toegepast. De leerervaringen en resultaten uit deze eerste fase leiden mogelijk tot bijsturing voor de tweede fase waarin de emissieanalyse voor alle resterende zuiveringen plaatsvindt. De combinatie zal de toetsing van deze analyses uitvoeren en het proces begeleiden. De oplevering van een eindrapportage is voorzien in maart 2027.

Wil jij ook stappen zetten op gebied van water en klimaat?

Wij bieden ondersteuning bij het duurzaam samenbrengen van uiteenlopende belangen. Neem contact met ons op.

Oude Amersfoortseweg 125
1212 AA Hilversum

Duurzame oplossingen voor inrichting van leefomgeving

Bekijk hier onze video.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Ontvang het laatste nieuws en inzichten van onze adviseurs en juristen die hun kennis met je delen. Meld je hier aan voor AT Osborne nieuwsbrief.

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in