Een externe medewerker van de gemeenten Twenterand en Hellendoorn heeft beide gemeenten voor duizenden euro’s opgelicht. Bij de gemeente Twenterand gaat het naar schatting om 30.000 euro. Bij de gemeente Hellendoorn is het totale bedrag nog niet bekend. Dit blijkt uit onderzoek van De Twentsche Courant Tubantia.
Externe medewerker licht gemeenten op
De gemeenten Twenterand en Hellendoorn zijn voor duizenden euro’s opgelicht door een externe medewerker. Alleen Twenterand deed aangifte.

Te veel uren gerekend
Beide gemeenten hebben de samenwerking met de medewerkers inmiddels beëindigd. De gemeente Twenterand heeft aangifte gedaan van de fraude. Hellendoorn deed dat nog niet. Volgens het regionale dagblad vond de fraude plaats tussen mei en oktober 2024. Bij beide gemeenten zijn uren in rekening gebracht die niet overeenkomen met de daadwerkelijk gewerkte uren per gemeente, zegt een woordvoerder tegen het regionale dagblad. ‘We bekijken de mogelijkheden om het hele bedrag terug te vorderen.’
Contact tussen gemeenten
De gemeente Hellendoorn laat weten dat het moeilijk is om het exacte bedrag wat onjuist is betaald vast te stellen. De gemeente onderzoekt de hoogte van het bedrag en de mogelijkheden om het terug te vorderen. Toen de gemeente Hellendoorn vragen over de medewerker stelde aan de gemeente Twenterand, waarvoor de persoon al sinds 2022 werkte, kwam de fraude aan het licht. In ieder geval tussen mei en oktober 2024 stuurde de medewerker dubbele facturen naar beide gemeenten.
Transparantie en openheid
De gemeenten hingen de fraude niet aan de grote klok. De gemeente Twenterand meldde de fraude summier in het Jaarverslag 2024. De gemeente Hellendoorn gaf pas toe dat er sprake was geweest van fraude na vragen van De Twentsche Courant Tubantia. Thea ten Have, fractievoorzitter van Lokaal Hellendoorn, de grootste partij in de gemeenteraad, is teleurgesteld dat de gemeente de fraudezaak niet naar buiten heeft gebracht. ‘Als raad zijn wij niet over deze fraudezaak geïnformeerd. Dat stelt ons teleur. Wij vragen om transparantie en openheid en willen de onderste steen boven.’
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.