Overslaan en naar de inhoud gaan

Overnachtingen VNG-congres kostte Bilts college 4400 euro

Twee overnachtingen kostte het Biltse college 4400 euro, waarvan 1300 voor het penthouse. Raadslid Schlamilch wil de onderste steen boven.

hotelkosten
- Shutterstock

Wie het VNG-congres wil bezoeken én in de gastgemeente wil overnachten, moet er vroeg bij zijn. Anders wordt het uitwijken naar een naburige gemeente of toch reizen. Of de hoofdprijs betalen, moet het college van De Bilt hebben gedacht. Om vijf personen in Eindhoven te laten overnachten, legde de gemeente 4400 euro neer, inclusief 650 euro voor het luxe penthouse. Onbegrijpelijk, vindt Forza-raadslid Peter Schlamilch.

Hand op de knip

Juist in tijden van bezuinigingen moeten collegeleden en ambtenaren hun hand op de knip houden, aldus Schlamilch in het AD. Afgelopen juni riep hij het college al op om het geld geheel of deels terug te betalen, omdat ze het bezoek ook zouden kunnen betalen met hun maandelijkse onkostenvergoeding. Maar daar gingen de collegeleden niet in mee. In de volgende raadsvergadering diende hij daarop een motie van wantrouwen in. Dat ging veel raadsleden te ver. Zij verlieten demonstratief de zaal, omdat Schlamilch ‘continu de randjes opzoekt’, aldus een van hen.

Penthouse van 650 euro

Misschien is dat zo, maar heeft raadslid Schlamilch ook niet een beetje gelijk? Een woordvoerder van de gemeente De Bilt laat de krant weten dat heen en weer reizen met het openbaar vervoer ‘gezien het programma’ niet op tijd gelukt zou zijn. Over reizen met de auto wordt niet gerept. Goedkopere alternatieven waren niet meer te vinden en degenen die er wel waren, verhogen hun prijzen, zodra zij merken dat de VNG kamers reserveert voor de organisatoren. Dat mag allemaal zo zijn, maar toen Schlamilch in de opgevraagde hotelfactuur zag dat  het penthouse van 650 euro per nacht eveneens was afgehuurd, was hij vastbesloten om de onderste steen boven te krijgen.

Goedkoper hotel

De duurste kamer in het Kazerne Hotel is 140 vierkante meter en van alle gemakken voorzien: van een volledig uitgeruste keuken tot regendouche en zelfs een telescoop. Schlamilch vindt dat ‘de kiezer er recht op heeft te weten welk collegelid zichzelf zo bijzonder voelt’. ‘Als dat iemand is van PvdA of GroenLinks, die altijd roepen dat we solidair moeten zijn met de armen, dan komt die boodschap in een ander daglicht te staan.’ Maar de gemeente vindt het niet relevant om te delen wie in welke kamer heeft overnacht. Wel laat de gemeente weten dat voor het volgende VNG-congres, op 29 en 30 september 2026 in Winterswijk en Oost-Gelre, een goedkoper hotel is gevonden.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Strategisch leiderschap in het AI-tijdperk

Strategisch leiderschap in het AI-tijdperk

Zonder inzicht in strategisch leiderschap binnen het AI-tijdperk mis je de kans om je organisatie veerkrachtig en toekomstbestendig te maken.

schrijf u vandaag nog in

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

T. Simpelmans

Het valt setchts te raden wie zich liet laven in weelde.
Ik zeg alleen: de burgervader van De Bilt is Maarten Haverkamp van het Christen Democratisch Appèl.

Op 17 november 2025, 20:46

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in