VVD, PvdA, GroenLinks en D66 in Culemborg hebben na 138 dagen een akkoord bereikt over een nieuw te vormen college. Dat liet VVD-fractievoorzitter Monica Wichgers zaterdag weten. Het college krijgt vier wethouders, een voor elke partij. Volgende week maken de coalitiegenoten het programma bekend.
Het vorige college van burgemeester en wethouders in de Gelderse plaats viel al na drie maanden toen de ChristenUnie eruit stapte. Het was het eerste college na de raadsverkiezingen van maart dat ten val kwam.
Het duurde 138 dagen voordat de politiek dit weekeinde tot een akkoord kwam en dat is ook een record. Dat het zo lang duurde is onder meer veroorzaakt door de zomervakantie, zegt Wichgers. Het vorige college viel in juli.
Reacties: 1
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
En de straten werden geveegd, het huisvuil opgehaald, de uitkeringen op tijd verstrekt enz enz.