Advertentie
sociaal / Nieuws

Negen procent meer jeugdzorg nodig

Tot 2011 zal er 9 procent meer jeugdzorg nodig zijn. Dat voorspelt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport dat dinsdag is gepresenteerd. Ook zal de pleegzorg groeien met twee procent.

03 maart 2009

Risicofactoren
Het SCP heeft de prognoses opgesteld aan de hand van vijf risicofactoren: Hoeveel jongens zijn er, hoeveel kinderen met een lage opleiding, hoeveel kinderen leven in eenoudergezinnen, hoeveel kinderen leven in gezinnen met een niet westerse achtergrond en hoeveel kinderen leven in gezinnen met een laag inkomen. Volgens het SCP komen opvoed- en opgroeiproblemen vaker bij deze groepen voor.

 

Verder stijgen
Nu hebben ongeveer 500.000 kinderen en jongeren van 0 tot en met 17 jaar te maken met problemen. Van deze groep krijgen er 300.000 professionele hulp. In totaal zijn er 3,5 miljoen jeugdigen tot en met 17 jaar. Het SCP verwacht dat de stijging in de behoefte aan jeugdzorg de komende jaren verder zal toenemen.

 

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

HMC van Heusen-Smulders / Managementondersteuner Algemeen & Communicatie
Een persoonlijke verwondering. Waar zijn de ouders, welke rol spelen zij, hoe krijgen wij als maatschappij zoveel kinderen ziek? Het lijkt wel of we in de afgelopen jaren hier een nieuwe bedrijfstak hebben ontwikkeld om onze eerder overload aan sociale wetenschappers die eerder niet aan de bak te krijgen waren, weer aan de bak te krijgen. Een voorbeeldje. Kind komt thuis bij moeders en geeft aan dat haar juf aangegeven heeft dat ze wellicht wat meer begeleiding op het psychologische vlak nodig had (deze woorden gebruikte ze overigens niet, maar ze was danig van de kaart). Even langs deze juf geweest en de casus fijntjes aan haar voorgelegd. Blijkt vervolgens dat deze juf een opleiding RMT en nog wat andere persoonlijke activiteiten aan het ontwikkelen was. Aangegeven: fijn, maar daarvoor praat je dit kind dus geen complex aan. Het kind loopt nu weer veilig en vrolijk rond en geen juf die haar nog een complex aanpraat. Als ik zo af en toe rond kijk en luister, is er bijna geen kind meer die niet ergens voor langs de geitenwollen sokken loopt. Ligt het niet aan het stotteren, dan wel aan de mogelijke onzekerheid of het "nog te lang kind zijn", wie bepaald dit! Echt teleurstellend dat we dit enerzijds creeeren, anderzijds in stand houden en niet corrigeren!
een bezorgde juriste / jurist
Als pleegouder wil ik toch graag even reageren op de reactie van de heer of mevrouw Van Heusen. Ook ik heb me verwonderd, maar dan over de reactie van Van Heusen! Deze persoon geeft hier een voorbeeld van een voorval waar er misschien iets te kort door de bocht is opgetreden, maar dat is toch niet meteen een reden om de hele boel maar te generaliseren en te bekritiseren?
Als pleegouder zie ik dagelijks hoe kindertjes steeds grotere 'rugzakjes' meebrengen als we ze opvangen, meestal met dank aan de ouders! Als pleegouder ben ik juist blij dat er 'geitenwollensokken types' zijn die onze pleegkindjes professionele begeleiding kunnen geven. Vaak wordt hierdoor erger voorkomen! Bovendien hebben we gezien waar het toe kan leiden, als er niet door hulpverleners wordt opgetreden (denk aan Savannah).
Voorkomen is in dit soort gevallen veel beter dan genezen.
Advertentie