Inkomensnorm
Aanleiding voor de uitspraak was een zaak rond de Marokkaan M. Chakroun die sinds 1970 in Nederland woont. Twee jaar later trouwde hij met een vrouw in Marokko. Chakroun heeft een werkloosheidsuitkering. Zijn vrouw vroeg in 2006 een verblijfsvergunning aan. De minister van Buitenlandse Zaken weigerde die omdat haar man minder verdiende dan de inkomensnorm voor gezinshereniging.
Inkomenseis gezinshereniging mag niet
Nederland en andere EU-landen mogen geen minimuminkomen vaststellen waaronder geen gezinshereniging wordt toegestaan zonder een beoordeling…
Onderscheid
De Raad van State stelde daarop het hof in Luxemburg twee vragen. De eerste was of er bij gezinshereniging voor de inkomenseis onderscheid gemaakt mag worden tussen mensen die voor ze naar Nederland kwamen al getrouwd waren en zij die dat niet waren. Het hof oordeelde dat dat niet mag.
Bijstand
Daarnaast wilde de Raad van State weten of de eis dat een gezinshereniger minimaal 120 procent van het minimuminkomen moet verdienen en geen aanspraak mag maken op bijzondere bijstand, gerechtvaardigd is. Het hof oordeelde dat per individu moeten worden gekeken of de inkomsten voldoende zijn en dat daarbij wel een beroep mag worden gedaan op bijzondere bijstand.
Uitspraak
De uitspraak van het hof betekent dat een Nederlandse rechter in zijn uiteindelijke uitspraak in deze zaak rekening moet houden met de mening van van het hof. Het ministerie van Justitie kon donderdag nog geen inhoudelijke reactie geven.
Reacties: 11
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Dit zijn dus van die punten waardoor veel burgers afhaken op Europese Unie.
Daar wordt bepaald, maar hier betaald!
Weer meer steun voor PVV en andere van dit type partijen in West Europa.
Dit is dus weer een voorbeeld van het feit dat het goed is dat de Europese Unie er is. Nederland benadeeld zijn eigen burgers (die toevallig verliefd zijn geworden op iemand van buiten de EU) namelijk ernstig, door het hebben van deze overdreven strenge eisen. De mensen die op de PVV stemmen hebben (ook) hier niets van begrepen en staan buiten de maatschappij.
Het is asociaal hoe je als nette (belastingbetalende) burger wordt behandeld als je alleen maar wilt samenleven of trouwen met iemand van buitenlandse origine. Het is goed als dit fijne land eens tot de orde wordt geroepen met dit soort uitspraken.
Als er meteen decennia terug adequate maatregelen waren genomen om de instroom van kansarmen en moeizaam integrerenden te beperken en de kosten daarvan niet zo enorm hoog waren en zijn, dat minister van der Laan die niet durfde te openbaren, gaan later mensen er onder lijden waar het niet voor nodig zou zijn geweest, maar die nu onder dezelfde regels moeten vallen in het kader van gelijke behandeling.
Als belanghebbende mag iemand er anders instaan. De brede problematiek echter blijft met onbeheersbaarheid op veel fronten en alle politieke gevolgen daar weer van.
De mensen die op de PVV stemmen staan midden in die gevolgen vaak, maar zijn decennia niet relevant geweest voor de politieke partijen. Het is stuitend hoe deze mensen gekwalificeerd worden.
In de aanhang van de partij zit ongetwijfeld een categorie radicale typen, maar de enorme hoeveelheid proteststemmers zijn fatsoenlijke mensen van hoog tot laag.
Misschien zou men een opdeling ten aanzien van werelddelen kunnen maken voor een wat evenwichtiger en veel gematigder instroom met minder eisen. Dat blokkeert de EU wel weer, wel of geen 350 miljard staatsschuld en onstabiliteit, zowel politiek als maatschappelijk is niet relevant!
Daar heeft iemand die verliefd is allemaal geen oog meer voor. Dat is te begrijpen.
Niettemin zijn er ook heel jonge aziatische meisjes die om economische redenen westerse mannen huwen. Vaak veel ouder dan zijzelf. Of jonge vrouwen vanuit culturen waarin uithuwelijking normaal is. Zelfs daarbij die voor een mantelzorg rol in dat kader naar hier worden gehaald. Dat laten we in dit fijne land ook gebeuren, of gedwongen worden door de EU. Heel sociaal!
@ John - maar even voor de goede orde.
Mag een land niet vragen dat mensen voor zichzelf kunnen zorgen?
Want, hoe dit vertaald zal worden door "de gewone man" is dat de EU verplicht om mensen te onderhouden die het zelf niet kunnen.
Ik heb, door de crisis, ook moeite met rondkomen - waar mag ik, als gewone werkende Nederlander mijn hand gaan ophouden?
We moeten ophouden met alles en iedereen maar geld te geven, ten koste van de mensen die werken, en mensen die belasting betalen.
Want, de klager in dit verhaal krijgt een WW uitkering.
Dergelijke uitspraken zullen Wilders en nog extremere vormen alleen maar in de kaart spelen.
Ik kan dus stellen dat de EU hiermee racisme aanwakkert
@ Tom
Even voor de goede orde: Die eisen mogen ze stellen, al is het zo dat er geen nadeel voor Nederland is indien iemand die niet voor zichzelf kan zorgen hierheen komt, want er bestaat geen recht op ondersteuning zolang men de NL nationaliteit niet bezit.
Waar het om gaat is dat de regels asociaal streng zijn, zo kan iemand die bijvoorbeeld 1400 netto verdiend niet zijn geliefde hierheen halen omdat de norm nu bijna 1500 netto is. Het normbedrag zal moeten worden verlaagd, want met 1400 of minder kun je prima leven met zijn twee, zeker als je bedenkt dat de partners beiden kunnen werken. Je kunt mij niet vertellen dat je niet goed kunt leven (zonder ondersteuning) als je 1300-1400 netto te besteden hebt.
En daar gaat het mij om.
Er worden veel eisen gesteld en het kost je 1000 den euro's om je partner hierheen te halen, als belastingbetaler heb je het RECHT om met je partner hier samen te leven, waar die partner ook vandaan komt, zolang je maar niet je "handje op gaat lopen houden" mag dat recht je niet worden ontzegd.
Mensen die niet sociaal genoeg zijn om dat in te zien en die die praatjes van Geert Wilders (waarin hij overdrijft en halve waarheden verteld) zonder meer geloven en op de PVV stemmen die wakkeren het racisme aan tegen het welwillende deel van de bevolking die al dan niet de "pech" hebben verliefd te zijn op een partner van buiten de EU.
@John
Ik wens het u beiden vanzelfsprekend niet toe, maar vergeet u niet de situatie als uw geliefde op korte termijn heftig en lang van de gezondheidszorg gebruik moet maken?
Wat als het samenwonen uitloopt op scheiden binnen relatief korte tijd?
Zij zwanger is? De kosten daaromtrent? Kinderbijslag tot 18 jaar?
Als u binnen een relatief korte periode
terugvalt op een uitkering en haar ziektekostenverzekering niet kan betalen?
Of als u helemaal wegvalt door een ongeluk bijvoorbeeld?
@ RWindt
Als je een ziektekostenverzekering hebt afgesloten (zoals iedereen dat verplicht is) worden dat soort zaken (waaronder zwangerschap) gewoon vergoed.
Zodra de relatie uitloopt op een scheiding of de "referent" (NL partner) komt te overlijden vervalt het verblijfsrecht en moet de immigrant terug.
Kinderbijslag is gewoon het recht (daar betalen we allemaal belasting voor) dus waarom zou dit recht niet moeten gelden voor een kind van "gemixte herkomst", maar wel voor een Nederlands kind?
Een ziektekostenverzekering is gewoon verplicht, dus als je de premie niet kunt of wilt betalen zit je in dezelfde situatie als ieder ander.
@John
Voor ingezetenen was dat risico er al.
Met wie die ook samenwonen en kinderen krijgen maakt niet uit. Die hebben meestal al (gezamenlijk) inkomen en betalen belasting en hebben geen inburgeringshobbels als taal en dus het vinden van een baan en eigen verzekeringen betalen als men uitelkaar gaat.
Kinderen gaan later werken en ook weer belasting betalen. Kinderbijslag dat de grens over gaat als moeder weer moet terugkeren naar land van herkomst levert niets meer op.
Met een partner uit het buitenland ligt e.e.a. lijkt mij niet een op een hetzelfde, helemaal nu het vanzelfsprekend is tegenwoordig dat beide partners beschikbaar zijn voor de arbeidsmarkt om de lastendruk te verlichten.
Minister van der Laan zal niet voor niets weigeren de kosten en baten van immigratie en integratie te openbaren. Als een PvdA minister dat weigert suggereert dat toch wel dat cijfers ongunstig zijn. Anders had hij Wilders daarmee wat graag de wind uit de zeilen genomen.
Het gaat er maar om in hoeverre het minder wordende percentage werkenden hier de lasten voor alle niet werkenden en van al die sociale voorzieningen (ook voor werkenden met lage inkomens) nog kunnen opbrengen. Het gaat volgens ex-minister van der Laan nu al de spankracht te boven m.b.t. immigratie en integratie.
Dit onderschrijft niet uw betoog dat het allemaal geen verschil maakt.
Het hele verhaal ligt anders voor goed opgeleide buitenlandse mensen die zo in een baan rollen en forse belastingafdrachten doen. Daar is niet in hoge mate sprake van bij de forse instroom in het kader van gezinshereniging.
Van der Laan had het over een cijfer van 16.000 instromers per jaar. Of dat nu alle instroom is of die in het kader van gezinshereniging alleen, weet ik niet zeker.
Ik gun iedereen zijn liefde en geluk, of deze nu exotisch is of uit de polder.
Het gaat mij daarbij ook niet aan of het prille en hopelijk duurzame geluk in staat zal zijn om in het eigen leven-en zorg onderhoud te voorzien.
Waar ik echter weinig voor voel is om aan de levenskeuze van deze of gene vanuit mijn zuurverdiende centen te moeten bijdragen dmv een gelegaliseerd maar immoreel fiscaal systeem.
Dus wens ik John veel geluk met zijn liefde , zolang ik daar maar niet de dupe van hoef te zijn.
M.a.w. als je niet in staat bent om garant te staan voor de expliciete of impliciete gevolgen van je keuzen dan zou het niet erg sociaal zijn om die keuze te maken.
Wat ik dus bedoel te zeggen is dat het mij dus niet uitmaakt wie waar zijn liefje vandaan haalt, zolang ik daar maar geen last van heb..... Niet in sociale zin, niet in mentale zin en niet in financiële zin.
Hoi ik wilde even kort mijn verhaal doen. Ik heb een marokkaanse collega een schat van een meid. Die nu 1 jaar getrouwd is met een leuke jongen uit Marokko. Ze is dol gelukkig met hem en zwanger. Omdat ze niet voldeed aan de inkomensnorm heeft haar man niet mee kunnen beleven hoe zijn kind op de wereld kwam SCHANDALIG die INKOMENSEISEN! Ik vind de inkomenseisen te hoog! Men moet zeker rekening houden elk persoon situatie! Verder hoor je vaak over uithuwelijken nou bij haar is het zeker niet het geval!!!!!!! want ze houden van elkaar en ind moet daar niet in de weg staaannn!!!
@Marike
je collega kan toch naar Marokko gaan? Waarom moeten ze altijd naar Nederland komen?