Overslaan en naar de inhoud gaan

'Overheveling jeugdzorg naar gemeenten valt stil'

Het proces van overheveling van de jeugdzorg naar gemeenten is stilgevallen, stelt André Rouvoet, minister voor Jeugd en Gezin in het…

Signalen
‘De risico's daarvan zijn aanzienlijk: het momentum dreigt te verlopen en het commitment van 'het veld' staat op het spel’, schrijft Rouvoet. ‘Er zijn signalen dat gemeenten, maar ook jeugdzorginstanties en koepelorganisaties een afwachtende houding aannemen. Dat mogen kabinet en Kamer niet laten gebeuren.’

 

Kamerbrief
Rouvoet is teleurgesteld dat het kabinet de vaart heeft gehaald uit de voorgenomen stelselhervorming van de jeugdzorg. Hij stelt dat het thema ‘jeugd’ geen prioriteit meer heeft en dat het kabinet-Rutte ‘niet veel opheeft met het gezin’. Hij betreurt het dat er nog steeds geen Kamerbrief ligt van staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten Volksgezondheid, Welzijn en Sport, met inhoudelijke details over de overheveling van de jeugdzorg naar gemeenten en de taakverdeling tussen verschillende organisaties. Dit ondanks het gegeven dat de Tweede Kamer op hoofdlijnen heeft ingestemd met plannen om de jeugdhulpverlening te verbeteren. Het wetsvoorstel is voor het zomerreces van 2009 aangeboden. Verschillende zegslieden verwachten de brief niet eerder dan half oktober.

 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Niet veel op met jeugd

Rouvoet stelt dat het kabinet ‘niet veel op heeft met de jeugd’. Waar bedrijven vooral worden ontzien, worden gezinnen met kinderen deze kabinetsperiode geconfronteerd met forse bezuinigingen op zo ongeveer alle 'kindregelingen'. (...) ‘Nu mag dit van de VVD niet verbazen, gezien hun liberale ideologie. Minder goed valt te begrijpen waarom het CDA met deze stiefkinderlijke behandeling van het gezin heeft ingestemd. Temeer daar het gezin onder het vorige kabinet juist weer op de politieke kaart was gezet en de erkenning had gekregen die het verdient.'

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Andreas Dijk

Ik heb een andere waarneming dan de heer Rouvoet. Jeugdbeleid is nog steeds belangrijk, maar wellicht met een andere invalshoek dan de heer Rouvoet lief is. Zo is er op 10 oktober in Burgers’ Zoo in Arnhem het congres Positief Jeugdbeleid, een initiatief van het Nederlands Jeugdinstituut en het netwerk Child Friendly Cities van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Tijdens het congres doet de staatssecretaris van VWS de aftrap van de eerste landelijke Week van de Opvoeding (zie http://www.cs-vng.nl/producten/landelijk-congres-positief-jeugdbeleid.aspx).

Op 2 september 2011, 11:17
W.Wilkens

Over die overdracht van een langdurige mislukking' zou ik overigens niet optimistisch zijn.
Veel kleine(re) gemeente vormen een samenwerkingsorgaan dat zich snel tot een opvolgend bolwerk zal ontpoppen als BJZ nu is. Democratische controle ontbreekt dan ook nagenoeg en deze dure, overbodige bureaucratie zal op de ingeslagen weg voortgaan met ondersteuning van de gemeente die van de taken van jeugdzorg geen kaas heeft gegeten.
Overigens heeft deze ex-minister niet zoveel recht van spreken: na 3 jaar doorsubsidiëren betoonde ook hij zich een late bekeerling.
Zeker geen Saulus!

Op 4 september 2011, 15:08

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in