Overslaan en naar de inhoud gaan

UWV keerde uit aan spookburgers

De uitkeringsinstantie UWV heeft jarenlang geld uitgekeerd aan mensen die niet stonden ingeschreven bij een gemeente. Dat meldde RTL Nieuws…

Fraude
In Amsterdam zou het in de periode van 2006-2009 gaan om 8500 mensen. De gemeente Amsterdam wil opheldering van het UWV, omdat het vermoeden bestaat van fraude.


GBA niet op orde

Volgens het UWV gaat het om achterhaalde informatie uit een tijd dat de Gemeentelijke Basis Administratie onvoldoende op orde was. Volgens het UWV ontvangen nu 4.900 burgers in Nederland een UWV-uitkering zonder dat zij ingeschreven staan bij een gemeente en zij maken veelal gebruik van een correspondentie- of postbusadres. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om mensen in een uitkeringssituatie die hun huis hebben verkocht, bij familie of vrienden zijn ingetrokken en zich niet op dat nieuwe adres hebben ingeschreven. Ze schrijven zich niet in, omdat het verblijf als tijdelijk wordt beschouwd. Een derde deel hanteert een buitenlands adres.


Uitleg 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

CDA-Tweede Kamerlid Ger Koopmans wil uitleg van de ministers Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) en Henk Kamp (Sociale Zaken) over deze zaak.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

O. ten Hove

Of ik ben dom, of het is een strom in een glas water. Ziektewet, WAO/WIA en WW ontvang je naar aanleiding van een arbeidsverleden (waarvoor premie werd betaald). Dan zie ik de fraude niet... want het arbeidsverleden wordt gecontrolleerd. Hooguit kan er gedraudeerd worden bij sollicitaties, maar dat wordt gecontrolleerd en is inschrijving GBA niet verplicht. Wederom waarschijnlijk een rechts kamerlid die wil scoren terwijl hij niet weet waarover hij het heeft?

Op 13 mei 2011, 19:43
Tom

Ja Joschke je eerste constatering lijkt me juist. Het is te gek voor woorden dat je mensen wat voor uitkering dan ook geeft zonder dat je weet waar ze verblijven. Er valt dan niets te controleren door goedgelovige en naïeve PvdA ambtenaren, dus je werkt fraude vanzelf in de hand!

Op 16 mei 2011, 12:17
H.H.

Het komt bij mij bekend voor. Zelf heb ik op een adres gewoond waar jarenlang regelmatig een brief van UWV aankwam voor een persoon die mij onbekend was. In de tijd gezien heb ik minimaal 4 à 5 keer contact opgenomen met het UWV dat de bewuste persoon daar niet woonachtig was (ook niet in het GBA). Maar alles wat je doorgaf werd genegeerd en vervolgens heb ik de brieven maar "gepost"in de kliko voor oud papier. Mijn ervaring is dat de controle als matig kan worden bestempeld.

Op 17 mei 2011, 12:38

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in