Overslaan en naar de inhoud gaan

Abvakabo: '6 miljard bezuinigen einde sociaal akkoord'

Dat stelt Abvakabo-voorzitter Corrie van Brenk in het radioprogramma Tros Kamerbreed.

Als het kabinet in augustus besluit om 6 miljard euro extra te gaan bezuinigen, betekent dat het einde van het sociaal akkoord. Dat stelde Abvakabo-voorzitter Corrie van Brenk zaterdag in het radioprogramma Tros Kamerbreed.


Voorbereiden op acties Op de vraag of zo'n bezuiniging het einde van het sociaal akkoord zal betekenen, zei Van Brenk: ,,Wat mij betreft wel.'' Ze voegde eraan toe dat niet zij, maar FNV-voorzitter Ton Heerts over die kwestie gaat. Heerts waarschuwde de regering eerder deze week al dat ze ,,met vuur speelt'' door de aankondiging 6 miljard extra te willen bezuinigen. Als de coalitie van VVD en PvdA het plan doorzet, gaat de FNV zich voorbereiden op acties, verklaarde Heerts.
Extra bezuinigen

Extra bezuinigen

In maart sloot het kabinet het sociaal akkoord met werkgevers en werknemers. Een bezuinigingspakket van 4,3 miljard werd toen in de ijskast gezet. De hoop was toen dat de economie zou aantrekken en dat de bezuinigingen niet meer nodig zouden zijn. Maar de economische situatie blijft moeilijk. En het kabinet moet van Europees commissaris Ollie Rehn (Begroting) volgend jaar 6 miljard bezuinigen om het begrotingstekort naar 3 procent terug te brengen.


Pakket zonder nullijn

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het kabinet heeft steeds gezegd zich aan het sociaal akkoord te willen houden. Volgens premier Mark Rutte kan het overeengekomen bezuinigingspakket van 4,3 miljard ,,herleven, maar het kan ook zijn dat er een pakket komt zonder nullijn''. Heerts noemt de nullijn onacceptabel.

Reacties: 4

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Kees Bloemendaal

Waarom ga je niet direct 100 miljard bezuinigen ?
De economie is kapot bezuinigt door Rutte I en
Rutte II. Er wordt niet meer geconsumeert, dankzij
de forse bezuinigingsmaatregelen. Ga zo door.
Jullie varen op de juiste koers.

Op 25 juni 2013, 19:13
H. Wiersma

Het wordt hoogtijd dat iedereen eens gaat inzien dat
-gegeven de huidige situatie- de 0-lijn voor alle inkomensgroepen in zowel de publieke sector als de private sector de beste is, met name voor het behoud van werkgelegenheid.

Op 26 juni 2013, 23:36
Monique

@Wiersma
Ik denk dat mensen dat wel inzien, maar als de top zichzelf trakteert op een loonsverhoging van 6% moeten ze het niet raar vinden dat een nullijn voor medewerkers onacceptabel wordt.

Op 27 juni 2013, 09:42
H. Wiersma

@ Monique.
Het is vooral van belang dat vakbeweging en het kabinet inzien dat dit noodzakelijk is en daarover afspraken maken. Via beloningswetgeving kunnen er vervolgens spijkers met koppen worden geslagen, waarbij er uiteraard voor niemand een uitzondering geldt.

Op 27 juni 2013, 11:24

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in