Overslaan en naar de inhoud gaan

Kinderopvang kostte staat 2,9 miljard

De Belastingdienst heeft vorig jaar 2,9 miljard euro uitgekeerd aan toeslagen voor kinderopvang. Dat bleek woensdag uit cijfers van het…

Compensatie
Met dat geld werd ruim driekwart (77 procent) van de opvangkosten gecompenseerd. Volgens het CBS ontvingen ruim een half miljoen gezinnen een toeslag voor bij elkaar 800.000 kinderen.

Toeslagen

Zowel het aantal ontvangers van de toeslag als het aantal kinderen (tot 13 jaar) dat gebruikmaakte van opvang steeg de laatste jaren. In 2007 en 2008 ontvingen respectievelijk 385.000 en 465.000 gezinnen een toeslag terwijl het in die jaren om respectievelijk 585.000 en 722.000 kinderen ging. Gemiddeld ging het in 2009 om 5600 euro per aanvrager, aldus het CBS.



Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 4

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Pragrea

Ik zou nu wel eens inzichtelijk willen krijgen wat al die investeringen in de kinderopvang en andere voortplanting ondersteuning nu eigenlijk concreet opleveren.
Er worden kapitalen gepompt in zaken als kinderopvang, kinderbijslag, kindgebonden budgetten, IVF, Jeugdzorg e.d.
Onze kinderen lijken de meest gestoorden te zijn van heel Europa....
Misschien eens tijd om eens een te wijden aan de brede subsidiëring van voortplanting en de verantwoordelijkheden van de verwekkers daarbij?

Op 10 juni 2010, 10:28
Michiel Jonker

De liefde, Boris, heb jij daar ooit van gehoord? Dat is dus iets anders dan voortplantingsdrift. Wees blij dat er mensen zijn die samen de zorg voor kinderen op zich willen nemen, in een maatschappij die zo commercieel en jachtig is geworden dat verreweg de meeste mensen in feite worden ontmoedigd om goed voor kinderen te zorgen.
Geld is vooral ook tijd die verzorgers kunnen besteden aan kinderen, of het nu om ouders gaat of medewerkers in de kinderopvang.
IVF is een ander, ingewikkelder verhaal, dat ben ik met je eens. En in hoeverre de jeugdzorg-bureaucratie bijdraagt aan het welzijn van kinderen, is sterk de vraag. Maar dat maakt het niet minder belangrijk om tijd en energie (en dus geld) vrij te maken voor de zorg voor kinderen.

Op 10 juni 2010, 10:42
Paul

Tja opbrengsten.
Kinderen zijn een investering in de toekomst van de maatschappij. Buiten dat hun ouders, als ze werken, ook een directe (economische) bijdrage leveren aan de maatschappij.
Maar we draven wel eens door.

Op 10 juni 2010, 11:55
H. Karelsen

Geld voor kinderopvang is op zich prima.
Voor betaalde opa's en oma's is het natuurlijk onzin. Zo in het geval ouders zeer goed betaalde banen hebben. De laatste groep kan het zelf wel betalen, de eerste groep vangt hun kleinkinderen toch op uit liefde en niet uit commerciele overwegingen ?
Door alle uitwassen wordt de bestaande regeling onbetaalbaar ! En daarvan zijn de mensen die er echt gebruik van moeten maken de dupe.

Op 10 juni 2010, 12:03

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in