Het automatiseringsproject SPEER van Defensie wordt 27,1 miljoen euro duurder dan gepland. Dat schrijft minister Eimert van Middelkoop (Defensie) woensdag in antwoord op vragen van de Tweede Kamer.
SPEER 27 miljoen duurder
Het automatiseringsproject SPEER van Defensie wordt 27,1 miljoen euro duurder dan gepland.
SPEER zou volgens berekeningen uit 2006 in totaal 241 miljoen euro kosten, maar dat bedrag verhoogt de minister nu naar 268,1 miljoen. Het antwoord op de vraag of er nog extra geld voor externen is uitgegeven, heeft de minister vertrouwelijk aan de Kamer gegeven. Dat wil hij niet in het openbaar kwijt.
Met het automatiseringsproject wil Defensie zowel de financiële en de personele administratie als het materieelbeheer verbeteren.
SPEER heeft al diverse malen vertraging opgelopen. Van Middelkoop waarschuwt dat er nog meer vertraging dreigt, omdat hij een gebrek heeft aan ICT’ers om het project uit te voeren. Voor 40 procent van de totale 192 functies voor de uitvoering van het project staan vacatures open.
Uiteindelijk moet het project leiden tot een besparing van 1030 banen (de eerste 668 tot en met 2013) en 80 miljoen euro, waarvan 20 miljoen op materieelexploitatie. (ANP)