Overslaan en naar de inhoud gaan

Groeifonds maakt doorstart

Het Nationaal Groeifonds werd door het Kabinet-Schoof de nek omgedraaid.

Papieren origami zwaan stijgt op
- Shutterstock

Het Nationaal Groeifonds is terug. Volgens de Miljoenennota wordt tussen 2027 en 2031 jaarlijks een bedrag van 375 miljoen euro vrijgemaakt voor een nieuwe ronde van het Nationaal Groeifonds.

Strategisch industriebeleid

De subsidieronde van 2027 staat in het teken van de zes programma’s van het strategisch industriebeleid: innovatieve chemie, biotechnologie, machinebouw, halfgeleiders, digitale diensten en defensiegerelateerde toepassingen. De zes prioritaire markten zijn belangrijk voor het Nederlandse verdienvermogen en de economische weerbaarheid. Bovendien dragen ze bij aan maatschappelijke uitdagingen.

De subsidieronde van 2027 staat in het teken van de zes programma’s van het strategisch industriebeleid.

Het Nationaal Groeifonds werd in 2020 opgericht om investeringen mogelijk te maken in grootschalige projecten die bijdragen aan duurzame economische groei in Nederland. Het is een initiatief van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat en het ministerie van Financiën, die samen het fonds beheren namens het kabinet. Een onafhankelijke commissie beoordeelt voorstellen voor de jaarlijkse subsidierondes.

Uitfasering en terugkeer

Het Kabinet-Schoof besloot het Groeifonds in 2024 uit te faseren als bezuinigingsmaatregel, maar het Kabinet-Jetten blaast er nu weer leven in. Met een bescheidener budget dan voorheen, dat wel. Vanaf dit najaar kunnen geïnteresseerden hun eerste conceptplannen voorleggen aan RVO voor feedback, meldt de website van het Groeifonds. Richting de zomer van 2027 werken zij hun definitieve plannen uit voor een subsidieaanvraag. Vanaf het vierde kwartaal van 2027 komen de middelen beschikbaar voor de uitvoering van de projecten. 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Maak Binnenlands Bestuur uw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaalt u nu zelf welke bronnen u als eerste ziet wanneer u zoekt. Zo mist u nooit meer het laatste nieuws van Binnenlands Bestuur.

Voeg Binnenlands Bestuur toe aan Google

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in