Overslaan en naar de inhoud gaan

Gemeente geeft Hells Angels boete om bruiloft

De gemeente Barneveld heeft de plaatselijke Hells Angels een boete opgelegd vanwege het schenken van drank in hun clubhuis. Dit gebeurde…

Burgemeester Asje van Dijk van Barneveld heeft motorclub Hells Angels vrijdag een boete van 15.000 euro opgelegd, omdat de motorclub tegen een uitdrukkelijk verbod in een bruiloftsfeest heeft gehouden in het clubhuis in de Gelderse plaats. Op de bruiloft waren donderdagavond ruim 100 gasten.

Geen drankvergunning
Van Dijk vond het volgens een woordvoerder van de gemeente donderdagavond uit het oogpunt van openbare orde en veiligheid ,,niet opportuun'' om het feest door de politie te laten beëindigen.

Van Dijk vond het volgens een woordvoerder van de gemeente donderdagavond uit het oogpunt van openbare orde en veiligheid ,,niet opportuun'' om het feest door de politie te laten beëindigen.

De motorclub heeft voor het clubhuis geen drank- of expoitatievergunning. Barneveld had de Hells Angels daarom al vaak gewaarschuwd dat er geen feesten gehouden mogen worden in het pand aan de Oostvenerweg en dat er evenmin alcoholhoudende drank mag worden geschonken. Daarvoor hebben de motorrijders ook al vaker een bekeuring gehad, aldus de gemeente.
 
Scherp in de gaten 

Afgelopen week bleek dat er voorbereidingen waren voor een groot feest in het clubhuis. ,,Er werden grote hoeveelheden sterke drank aangevoerd'', aldus de zegsman van de gemeente. Burgemeester Van Dijk legde daarom donderdagmiddag een preventieve last onder dwangsom op. Nu de bruiloft toch is gehouden, heeft hij een boete uitgedeeld. Gemeente en politie houden de activiteiten rond het clubhuis de komende periode scherp in de gaten.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

True

Het opleggen van een buitenproportionele dwangsom is natuurlijk veel makkelijker dan dronken motormuizen na de bruiloft opwachten en op de bon slingeren.
Zwak.

Op 19 mei 2013, 16:10
Fritz

U haalt twee zaken door elkaar Luks.
Het beboet worden voor het schenken van alcohol zonder geldende vergunning is niet hetzelfde als beboet worden voor openbare dronkenschap. Het een heeft niets met het andere te maken.

Op 19 mei 2013, 21:00
O. Schuwer

De BB-redactie heeft het onnauwkeurig verwoord: de burgemeester heeft geen boete uitgedeeld (daartoe is hij niet bevoegd), maar de verbeurde dwangsom ingevorderd.

Op 20 mei 2013, 09:42

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in