Overslaan en naar de inhoud gaan

Raadslid van Doorn krijgt werkstraf en boete

Het Haagse gemeenteraadslid Arnoud van Doorn is veroordeeld tot een werkstraf en een boete voor het lekken van geheime stukken, het…

Arnoud van Doorn, een gemeenteraadslid uit Den Haag, is vrijdag veroordeeld voor het lekken van geheime stukken, het verkopen van drugs aan minderjarigen en het bezit van een verboden alarmpistool. 

Politiek proces
De rechtbank in de hofstad gaf hem 40 uur werkstraf en een boete van 1000 euro. Het Openbaar Ministerie (OM) had 6 maanden celstraf geëist, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. Van Doorn was ooit lid van de PVV, maar hij stapte uit de partij, bekeerde zich tot de islam en is nu gemeenteraadslid voor de islamitische Partij van de Eenheid. Hij mag gewoon raadslid blijven van die partij. Volgens Van Doorn is hij het slachtoffer van een ,,schandalig politiek proces''. Het is niet bekend of hij in beroep gaat.

Zeer ongeloofwaardig

Zeer ongeloofwaardig

Van Doorn heeft wel toegegeven dat hij drugs verkocht aan jongens van 14 en 15, maar dat was volgens hem een undercoveroperatie om hun 'echte dealer' te ontmaskeren. Het OM vond dat ,,zeer ongeloofwaardig''. Ook de rechter ging hier niet in mee. ,,De rode draad lijkt te zijn dat de doelen de middelen heiligen", aldus de rechter.

Voorbeeldfunctie 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

In het vonnis is rekening gehouden met de voorbeeldfunctie die Van Doorn als raadslid heeft.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Boris

``In het vonnis is rekening gehouden met de voorbeeldfunctie die Van Doorn als raadslid heeft.´´.....dus dan krijg je minder straf dan geëist. Bizar!

Op 14 februari 2014, 20:02
Ruud Mank

Heb precies dezelfde reactie als Boris2. Of is de uitleg dat als je een voorbeeldfunctie vervult, je blijkbaar meer mag dan de gewone burger? Het lijkt er wel weer op! Als dit in Wassenaar was gebeurd en Arnoud had er ook nog een paar schunnige opmerkingen tegenaan gegooid, had hij zijn advocaatkosten ook nog kunnen claimen plus een bonus vanwege imagoschade.
Hier worden burgers erg boos over.....

Op 17 februari 2014, 10:23
Brouwers

Nee de rechtbank heeft hem juist meer straf opgelegd dan men in vergelijkbare situaties had gedaan als hij geen raadslid was geweest. Wat het OM wil is maar een eis.

Op 17 februari 2014, 10:46

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in