Overslaan en naar de inhoud gaan

Cao-akkoord waterschappen: salaris iets omhoog

De circa 11 duizend medewerkers bij de waterschappen krijgen dit en komend jaar iets meer salaris. Dat is de uitkomst van een…

De circa 11 duizend medewerkers bij de waterschappen krijgen dit en komend jaar iets meer salaris. Dat is de uitkomst van een principeakkoord voor een nieuwe cao dat de vakbonden FNV Overheid, CNV Overheid en CMHF hebben gesloten met de Unie van Waterschappen. Geen gedwongen ontslagen de komende zes jaar, zo is ook overeengekomen.

De vakbonden spreken van een "innovatief akkoord" dat medewerkers van de waterschappen meer werkzekerheid, nieuwe mogelijkheden voor loopbaanontwikkeling en een salarisverbetering biedt. Het bereikte akkoord wordt nu door de vakbonden voorgelegd aan de leden.

 

Geen gedwongen ontslagen
Zo is afgesproken dat er, gedurende zes jaar na tekening van dit akkoord, geen gedwongen ontslagen plaatsvinden ten gevolge van reorganisatie. Indien door reorganisaties toch arbeidsplaatsen worden geschrapt, zullen de waterschappen investeren in het begeleiden van werknemers van werk naar werk. 

Salarisverbetering
De nieuwe cao voorziet in een salarisverbetering, melden de vakbonden. Die is wel lager dan de 3,25 % waar vorig jaar nog voor werd gestreden door de bonden: Per 1 januari van dit jaar zijn de salarissen verhoogd met 0,73%. In de zomer van 2015 ontvangen medewerkers eenmalig een bedrag van 750 euro bruto (parttimers naar rato). Per 1 januari 2016 vindt een salarisverhoging plaats van 1,5%.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 8

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Ed van Ooijen

Prima geregeld. Nu de pensioenen (= uitgesteld loon) eindelijk weer eens indexeren!

Op 3 april 2015, 08:53
Steven de Jong

een mager akkoord. De 0.73% verhoging dit jaar komt uit eigen zak. Dit agv de premievrijval uit het pensioenakkoord. De 750,- is eenmalig en niet pensioengevend.

Op 3 april 2015, 10:49
jan van den broek

Na interne wijzigingen en samenvoeging met provincies,vervallen veel werkplekken, dus ga lekker door
met verhoging, daar heb je na ontslag wat aan.
Graag tegenwerping waarom waterschappen niet snel ondergebracht moeten worden bij de probvincies

Op 3 april 2015, 16:47
Piet van Noort

Onbegrijpelijk vind ik dat vakbonden niet proberen om de loonverschillen te beperken. Geen procenten maar centen, dat klinkt innovatief en roomt de dure top af!

Op 4 april 2015, 00:12
henk

Een zeer slecht akkoord! Ook nu gaan de bonden weer accoord met een verhoging van niets na een een jarenlange 0 lijn, lagere pensioenen en verslechtering van arbeidsvoorwaarden. Ook aan de kosten verslindende inhuur van dure externen moet een eind worden gemaakt

Op 4 april 2015, 08:27
Fritz

Als je de uiterst magere resultaten beziet, die de vakbond kennelijk nog weet te behalen (waterschappen, gemeenten) in de CAO onderhandelingen, vraag je je af waarom de vakbonden het alleenrecht hebben om te mogen onderhandelen. De bonden spannen zich kennelijk toch niet in. Ook nu weer, bij de Waterschappen, laat de vakbond zich wederom afschepen met een fooi die de jarenlange achterstand en zelfs de inflatie niet compenseert.

Op 5 april 2015, 11:38
G.Wesselink

Kennelijk kan voor de waterschappen beter onderhandeld worden dan voor de gemeenten. En dan vinden ze het ook nog gek dat ze geen personeel kunnen krijgen.

Op 5 april 2015, 16:46
Eric

Ik ben het helemaal eens met het bericht van Henk. Laat die dure externe weg en dat geld wat uitgespaard wordt aan de ontwikkeling van de Waterschap medewerkers.

Op 7 juli 2015, 16:13

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in