Overslaan en naar de inhoud gaan

Ambtenaren zwaar mishandeld bij inspectie in Roosendaal

Twee controleurs van de arbeidsinspectie en twee medewerkers van de gemeente Roosendaal zijn zwaar mishandeld in een restaurant.

Twee controleurs van de arbeidsinspectie en twee medewerkers van de gemeente Roosendaal zijn vrijdagavond zwaar mishandeld in een restaurant. De vier voerden een controle uit. Een 18-jarige jongen uit Roosendaal zit inmiddels vast, meldt de politie.

Illegale medewerker

De vier gingen naar binnen in een pand aan de Lindenburg omdat ze vermoedden dat een van de medewerkers illegaal in het land is. Twee mannen in de zaak bemoeiden zich ermee. Ze begonnen te schoppen en te slaan. Een 18-jarige man is aangehouden; de mogelijk illegale medewerker en een van de vechtersbazen sloegen op de vlucht.

Burgemeester: laffe daad

De mishandeling is een ,,laffe daad'' die tot op de bodem zal worden uitgezocht, zo reageerde de Roosendaalse burgemeester Jacques Niederer zaterdag. ,,De ‘mannelijke’ daders tonen duidelijk geen respect voor onze handhavers en toezichthouders en bovendien geen respect voor vrouwen, nu twee van de toezichthouders vrouw zijn. Van mensen met een publieke taak blijf je gewoon af', aldus de burgemeester.


UPDATE: Tweede verdachte aangehouden

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Een 15-jarige jongen is zondag thuis opgepakt, zo meldt de politie. Ook hij wordt verdacht van zware mishandeling van twee controleurs van de arbeidsinspectie en twee medewerkers van de gemeente vrijdag in Roosendaal.

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Hannes Haganum

Och, de politieke bestuurders zullen in dit geval ook wel slappe knieën hebben. Het enige dat helpt is die corrupte tent voor goed sluiten. De rest is een zaak voor politie en justitie. Ik leef wel mee met de ambtelijke collega's die de shit mogen opruimen en de klappen mogen opvangen, dankzij een falend beleid.

Op 17 maart 2014, 09:03
K. de Beer

Er zijn veel misstanden in de horeca en daar leeft - net als in de asbest- en schoonmaakbranche - een cowboy cultuur. Bovendien wordt de horeca vaak door de gemeente het hand boven het hoofd gehouden. Beter is de handhaving ergens anders te leggen dan bij de gemeente. En dan de sancties. Vaak is het veel te slap en kan men jarenlang doorprutsen als horecaboer. Zet maar een stevig in: Week dicht bij drankverkoop onder de 18; maand dicht bij geluidsoverlast en ongeregeldheden, half jaar dicht bij vechtpartijen, jaar dicht bij aantreffen drugs, altijd dicht als er doden gevallen zijn.

Op 18 maart 2014, 09:56

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in