Overslaan en naar de inhoud gaan

'Bedreiging wethouders en raadsleden altijd bekendmaken'

Bedreigingen aan het adres van raadsleden en wethouders moeten in de openbaarheid, bijvoorbeeld in de raadsvergaderingen, aan de orde…

Bedreigingen aan het adres van raadsleden en wethouders moeten in de openbaarheid, bijvoorbeeld in de raadsvergaderingen, aan de orde worden gesteld. Tegelijk moet er duidelijk worden gemaakt dat er aangifte wordt gedaan. De bestuurders moeten laten zien dat ze hun stemgedrag niet laten beïnvloeden, aldus minister Stef Blok dinsdag.

Stemgedrag beïnvloed
Hij antwoordde als vervanger van de verantwoordelijke minister Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken) op vragen uit de Tweede Kamer op het bericht dat raadsleden hun stemgedrag weleens laten beïnvloeden door bedreigers.

Trainingen
Blok vindt het onacceptabel en zal bovenstaande aankaarten in een overleg dat hij binnenkort met burgemeesters heeft. Burgemeesters krijgen al langer trainingen om met bedreigingen in hun gemeente om te gaan. (ANP)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 6

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Bram de Haar

Dan gaan de burgers voortaan ook aangifte doen tegen de gemeente en wijkteam intimidatie.
Het wordt steeds gezelliger in Nederland.
De gemeente mag dus alles maar en owee als de burger even mondig is.......

Op 23 september 2015, 18:59
Doornroosje24

Helemaal met vorige spreker eens. Ook de burger die wordt afgeknepen of onterecht wordt gekort of geïntimideerd door wethouder kan aangifte doen. Maar heeft de politie die al bezwijkt onder hoge werkdruk daar tijd voor?

Op 24 september 2015, 00:45
Paul Vreeke

Altijd aangifte doen. Zonder aangifte volgt namelijk geen vervolging, zonder vervolging volgt herhaling. Paul Vreeke, apAps, Gouda

Op 24 september 2015, 17:14
True

geloof er niks van dat raadsleden worden bedreigd, daarvoor hebben ze veel te weinig macht.

Op 24 september 2015, 18:13
Mick

De burgers gaan ook in training dat lijkt me een goed en veilig idee.
De gemeente heeft zeker nu alle macht,persoons informatie en aanpak mogelijkheden in handen om tegen de burger te gebruiken en maken hier goed misbruik van !
De burger moet ook beschermd worden.

Op 27 september 2015, 12:16
Jaap

Vanuit de gemeente,de ggz/ wijkteams is er een heel groot crimineel netwerk ontstaan gewoon onder het bewind van minister Steur.

Op 28 september 2015, 15:47

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in