Bezoekers van een aantal drukke plekken in Amsterdam en Rotterdam zijn vanaf maandag 31 augustus niet langer verplicht om een mondkapje te dragen. Het experiment stopt volgens planning op die datum.
Mondkapjesplicht Amsterdam en Rotterdam stopt
Bezoekers van een aantal drukke plekken in Amsterdam en Rotterdam zijn vanaf maandag 31 augustus niet langer verplicht om een mondkapje te…
Afstand
Dat hebben de veiligheidsregio's Amsterdam-Amstelland en Rotterdam-Rijnmond laten weten. Als het nodig is, wordt de mondkapjesplicht wellicht weer ingevoerd.Door het minder warme weer en het einde van het toeristische hoogseizoen is het op de drukste plekken nu waarschijnlijk makkelijker om 1,5 meter afstand te houden, stelt de veiligheidsregio.
Risicogericht
De gemeente blijft het in de gaten houden en neemt indien nodig 'informatiegestuurde en risicogerichte' maatregelen. De mondkapjesplicht op die drukke plekken was begin augustus ingevoerd. (ANP)
Reacties: 3
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Dan kun je het net zo goed per direct afschaffen; er is geen handhaver te vinden die op za 29 en zo 30/8 nog een boete uit schrijft. Mensen die er op aan gesproken worden, lopen gewoon schouderophalend door.
@E Nabled: ik zou zeggen, neem de proef op de som op beide dagen. Dan kan je ons daarna hier vertellen hoeveel boetes je hebt mogen ontvangen. Misschien dat de volgende tekst op een sandwichbord dat je over je schouders hangt ook voldoende help:
"Ik ben E. Nabled en draag geen mondkapje; als ik daarop wordt aangesproken of een boete krijg, dan loop ik schouderophalend door".
IK ben benieuwd hoe dat afloopt
Best Hesje, ik kom nooit in Amsterdam; de laatste keer was in 1997. Die boetes gaan nooit stand houden-- het was maar een proef immers. Mr. Tjalling van der Goot van Anker&Anker Advocaten te Leeuwarden roept mensen op zich door hem te laten vertegenwoordigen; zegt wel iets, vind je niet?