Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken heeft dat donderdag afgesproken met het Nederlands Genootschap van Burgemeesters. De afspraak maakt deel uit van een pakket maatregelen die agressie en geweld tegen burgemeesters moeten tegengaan.
Aandacht
Burgemeesters zeggen behoefte te hebben aan ondersteuning, mede omdat ze vrij zelfstandig opereren. Ongeveer 60 procent van de burgemeesters heeft te maken met agressie en geweld. Als belangrijk gezicht van een gemeente trekken ze de nodige aandacht.
Opleidingsprogramma
Ter Horst heeft toegezegd agressie en geweld tegen burgemeesters verder in kaart te brengen. In het opleidingsprogramma voor burgemeesters zal voortaan ook specifiek aandacht worden besteed aan omgaan met dit probleem.
Maak Binnenlands Bestuur uw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe Google-functie bepaalt u nu zelf welke bronnen u als eerste ziet wanneer u zoekt. Zo mist u nooit meer het laatste nieuws van Binnenlands Bestuur.