Overslaan en naar de inhoud gaan

34 Nederlandse Osama’s sinds 9/11

Gemeenteambtenaren in Nederland hebben sinds 11 september 2001 slechts 34 keer de naam Osama genoteerd bij het aangeven van een geboorte.

Gemeenteambtenaren in Nederland hebben sinds 11 september 2001 slechts 34 keer de naam Osama genoteerd bij het aangeven van een geboorte. Dat blijkt uit de gegevens van de Sociale Verzekeringsbank. Ieder kind in Nederland dat kinderbijslag ontvangt staat daar met de voornaam geregistreerd.

Leeuw
De naam Osama komt vrij veel voor in de Arabische wereld en betekent ‘leeuw’. Vlak na de aanslag in New York pleitte het Vlaams Blok in België ervoor om de naam te verbieden. Reden was dat, volgens de partij, er sinds de aanslag ‘opvallend meer’ Osama’s werden geboren. Extra pijnlijk vond de partij het dat het wapen van België een leeuw is, de betekenis van de naam Osama.

Scheiding
De naam heeft al wel eens tot een scheiding geleid, al was dat niet in Nederland maar in Nigeria. Een Nigeriaanse vrouw scheidde van haar echtgenoot, nadat hij hun kindje heeft vernoemd naar Osama Bin Laden. De vrouw vreest namelijk dat haar zoontje dezelfde slechte eigenschappen zal krijgen als de terrorist. De man wilde per se dat, als het een jongetje zou worden, hij zou worden vernoemd naar een 'groot Islamitische held'. Ook in Keulen heeft de burgerlijke stand in 2002 geweigerd de naam Osama bin Laden te registreren. Een Turks echtpaar wilde hun kind zo noemen. In Duitsland mag een naam niet spottend of beledigend zijn. Ook de naam Hitler is verboden.

 

Weigeren
Het is niet bekend of Nederlandse ambtenaren wel eens de geboorteaangifte van een ‘Osama’ hebben geweigerd. Het burgerlijk wetboek laat daar overigens wel ruimte voor: ‘De ambtenaar van de burgerlijke stand weigert in de geboorteakte voornamen op te nemen die ongepast zijn, of overeenstemmen met bestaande geslachtsnamen tenzij deze tevens gebruikelijke voornamen zijn.’

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Michiel Jonker

Eén van mijn schoolvriendjes heette 'Dolf'. Niks aan de hand. Pas jaren later stond ik erbij stil: Dolf = Adolf = Hitler. Aaagh!
Een kennis van mij heet Leo. Leo = Leeuw = Osama = Bin Laden. Aaaaagh!!!!!!
Er lopen in Nederland een heleboel mensen rond met de naam Jos of Josje. Jos = Joseph = Stalin. Aaaaaaggghhh!!!!
Ben = Benito = Mussolini. Herman = Göring. Nico = Ceausescu. Jan = Ivan de Verschrikkelijke & Johannes Paulus II (net zalig verklaard, maar een grote griezel). Vlad = Dracula. George = Bush. Donald = Rumsfeld. August = Pinochet. Hendrik = Himmler. Gerard = Balthasar Gerards (ook een moordenaar). Willem (William, Guillaume) = .... (een rij koninklijke moordenaars waar helemaal geen eind aan komt).
Leo = trouwens ook: Tolstoi. Alexander = Alexander de Grote (een massamoordenaar), maar ook: Alexander Poesjkin (een begenadigd dichter).
Vreemd dat iemand nog ambtenaar van de burgerlijke stand wil worden.

Op 2 mei 2011, 20:59
Rampant

Je achter een vrouw verschuilen, wat een held.

Op 3 mei 2011, 09:22

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in