Overslaan en naar de inhoud gaan

Ambtenaren gevoelig voor pesten

Werknemers in grote, dienstverlenende bedrijven, lopen het meest risico slachtoffer te worden van pesterijen. Vooral ambtenaren bij de…

Congres
Aanstaande vrijdag is het internationale ‘Ban Bullying at Work Day’. Pesttherapeuten van het Mobbing Experts Platform organiseren die dag een landelijk congres met als doel: herkennen en erkennen van pesten op de werkvloer. Hoewel de term ‘pesten’ sinds 2007 officieel is opgenomen in de Arbowet, is dat nog steeds nodig. Pesten komt in allerlei werkomgevingen voor, maar vooral werknemers van grote, dienstverlenende bedrijven lopen risico.

 

Rijksoverheid
Ambtenaren zijn er extra gevoelig voor. Uit onderzoek van het Ministerie van Binnenlandse Zaken in 2006 bleek dat vijftien procent van het overheidspersoneel minstens één keer met intimidatie te maken had gehad in het voorgaande jaar. In het openbaar bestuur en bij defensie en politie lag het percentage hoger dan in de sector onderwijs en wetenschap. Binnen het openbaar bestuur hadden ambtenaren in de rechterlijke macht het minste last van plaaggeesten, werknemers bij de rijksoverheid het meest: respectievelijk zes versus negentien procent.

 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Afhankelijk
Wat meespeelt, is de grootte van organisaties, zegt psychologe Adrienne Hubert, gespecialiseerd op dit terrein. ‘In bedrijven van minder dan tien mensen komt pesten nauwelijks voor. Mensen zijn veel afhankelijker van elkaar. De eigenaar van de zaak heeft er direct belang bij dat alles goed gaat. In grote organisaties kunnen mensen er vrij lang mee rond blijven lopen.’

 

Ander bewustzijn
Frank de Mink van het Mobbing Experts Platform heeft een andere verklaring: ‘Onze interpretatie is dat hun hartstocht ligt bij het directe contact met de klanten, de dienstverlening. Dan vergeten ze dat er op een ander niveau een politiek spel aan de gang is.’ Als er al aandacht is voor agressie, voegt hij toe, gaan ambtenaren meestal uit van agressie naar het publiek. ‘Dat overvleugelt de aandacht voor agressie onderling. ’ Toch is hij voorzichtig in het generaliseren van pestgedrag bij de overheid. ‘Die cijfers zouden ook kunnen duiden op een ander bewustzijn. In het bankwezen of in de bouwsector heerst een andere cultuur, daar nemen ze het misschien wel voor lief.’

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

 

Preventie
Ondanks de aandacht voor pesten van de afgelopen jaren kan er nog veel verbeterd worden, vinden beide pestexperts. Met name op het gebied van preventie. Bedrijven zijn nu verplicht een beleid te voeren om pestgedrag te voorkomen en te bestrijden, ‘en op papier gebeurt dat ook, maar of dat in de praktijk ook gebeurt, is een tweede’ aldus Hubert.

Lees ook:
Nog veel seksuele intimidatie bij politie (22/03/2007)
'Wat we vaak tegenkomen, is intimidatie van ambtenaren door bestuurders'

 

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Theo

Bij mijn vorige baan als tramonderhoudsmonteur bij de HTM heb ik heel veel te verduren gehad met pesterijen door collega's. De pesterijen gingen ook gepaard met fysiek geweld en waren er de oorzaak van dat ik ziek ben geworden. Het ergste is dat de leidinggevenden ook mee hebben gedaan met de pesterijen en intimidatie, totdat ik me op een gegeven moment niet meer kon beheersen en tot een uitbarsting kwam. Ik heb toen een kop hete erwtensoep over mijn leidingegevende heen gegooid.
Het is een rotgevoel als je machteloos staat en je niet kunt verweren omdat je dan je baan zou kunnen verliezen. Ik had wel een paar jonge collega's die het gedrag van de pestende collega's walgelijk en afkeurenswaardig vonden. Ik kon toen nog niet, zoals tegenwoordig, assertief reageren op dergelijk gedrag.
Door de jaren heen ben ik een ander mens geworden, oo omdat ik een andere baan heb gevonden waar de normen en waarden zeer hoog staan aangeschreven. Ik vind het ziekelijk dat mensen elkaar zo kunnen pijnigen en zoveel onnodig leed veroorzaken.

Op 4 november 2008, 15:56
Gerard de Bruin

Ik verzorg veel trainingen bij onder andere overheidsinstellingen over het omgaan met agressieve klanten. In vrijwel iedere training komen er wel reacties van deelnemers dat zij dit gedrag ook herkennen van collega's en/of leidinggevenden. Dit duid er op dat, in lijn met dit verhaal, er op de werkvloer nog veel onderling pestgedrag voorkomt. Het is echter een probleem waar nog steeds een taboe op rust. Deelnemers die dit aangeven willen dat alleen onder het mom van 'een grapje' doen of in de pauze, als er geen collega's in de buurt is. Tijdens gesprekken met bijvoorbeeld leidinggeveneden worden deze signalen vervolgens afgedaan als niet herkenbaar. De rol van de leidinggevende is cruciaal bij het signaleren, het voorkomen en stoppen van pestgedrag. Zolang op leidinggevend niveau dit probleem nog te veel wordt gebagatelliseerd kunnen de pesters hun gang blijven gaan, met alle gevolgen van dien voor zowel de direct betrokkenen als de afdeling/organisatie als geheel.
Het aanstellen van vertrouwenspersonen en het op papier zetten van beleid is niet voldoende. Er zal ook een duidelijk en krachtig signaal afgegeven moeten worden richting de pesters dat dit gedrag niet geaccepteerd wordt.

Op 14 november 2008, 09:12

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in