Volgens het onderzoek van de FNV zei 60 procent van de ondervraagde werkzoekenden dat het UWV niet helpt bij het vinden van werk. 80 procent zei geen hulp te krijgen bij scholing.´Wij herkennen ons totaal niet in dat beeld´, aldus een woordvoerder van het UWV. ´Wij hebben heel veel positieve reacties gehad. Van werkzoekenden en van werkgevers. We begrijpen niet hoe ze bij de FNV aan die cijfers komen. Maar ja, het onderzoek hebben we nog niet ingezien.´
Onderzoek: 'werklozen negatief over UWV'
FNV Bondgenoten heeft vorige week de banenmarkt van het UWV bezocht en de meningen van de bezoekers gepeild. 'De banenmarkten leverden de…
Volgens het UWV werden er tijdens de banenmarkten ruimm 50.000 banen aangeboden en stonden er zo´n 2000 werkgevers, opleidingsinstituten en uitzendbureaus met een stand. ´Veel van de 116.500 bezoekers zijn uitgenodigd voor vervolggesprekken, en veel werkzoekenden zijn in gesprek geweest met werkgevers. Hoeveel mensen precies aan een baan zijn geholpen, is nu nog niet te zeggen.´
Het UWV doet zelf ook onderzoek naar de mening van de bezoekers van de banenmarkten. Die resultaten worden binnenkort bekend. ´Mocht blijken dat de bezoekers inderdaad negatief zijn over de markt, dan gaan we natuurlijk kijken welke punten we kunnen verbeteren. Maar dan moeten we het onderzoek van de FNV wel in kunnen zien natuurlijk.´
Reacties: 2
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Ben een paar jaar gelden als ondernemer die wel begreep dat het einde van de onderneming nabij was naar het UWV (arbeidsburo) gegaan. Alle administratieve zaken afgehandeld met wat toen mijn persoonlijk consulent was geworden. Slotopmerking van deze man was dat ik de volgende ochtend werd verwacht op de banenmarkt. Als ik niet zou komen zou mijn inschrijving niet geldig zijn.
Ben dus toch maar heen gegaan voor openingstijd van mijn toenmalige bedrijf.
Wat blijkt? Ik zie mijn persoonlijk consulent met een pak papier onder de arm, dus er meteen op af! Helaas, geen inschrijvingsbewijs. Het was hem toch iets te snel gegaan en had de beloofde inschrijving niet voor elkaar.
Twee jaar later na weer voor een baas te hebben gewerkt naar een andere vestiging van UWV. De consulent bekeek mijn CV, met in het achterhoofd dat ik als gewezen ondernemer slechts 3 maand recht had opgebouwd voor een WW-uitkering, en besloot ter plekke dat ik me wel zou redden. Op deze manier komt er wel heel makkelijk een vinkje te staan in de kolom succesvolle bemiddelingen.
Wat mij betreft zegt dit alles over het ingebeelde succes van het UWV.
Met vriendelijke groet,
Henk lonink.
Zelf na mijn afstuderen naar het uwv. puur voor de vacatures. Mijn hemel! Omdat ik HBO had gedaan, moest ik maar gaan solliciteren op de open staande managementfuncties... Ik had geen werkervaring! Vriendin van me was vorige week naar een banenmarkt. Ook verplicht. Zij is net 2 weken afgestudeerd en ja wel... alléén maar banen op MBO niveau.
Je kan wel zeggen: je moet alles maar aannemen... maar geen werkgever die daar iets mee opschiet.
En die websites van het UWV... rampzalig en héél erg genant voor de organisatie.
Allemaal nep vacatures en voor ongeschoolden. HBO en WO-ers hebben echt niks aan het UWV.