Staatssecretaris van Maatschappelijke Zorg Vicky Maeijer (PVV) heeft geen idee wat de gevolgen zijn van bezuinigingen die gemeenten opleggen op de zorg. Terwijl zij wel stelselverantwoordelijk is voor de Wmo 2015. Dat meldt Skipr op basis van antwoorden op Kamervragen.
Maeijer (VWS) heeft geen zicht op gevolgen Wmo door bezuinigingen
Er is volgens de staatssecretaris geen overzicht beschikbaar van bezuinigingen die gemeenten hebben doorgevoerd.

Overzicht
Er is volgens de staatssecretaris geen overzicht beschikbaar van bezuinigingen die gemeenten hebben doorgevoerd. ‘Wel krijg ik signalen dat gemeenten verschillend omgaan met de hoge vraag naar ondersteuning, wachtlijsten voor de huishoudelijke hulp en de arbeidsmarktkrapte in algemene zin. Daarvan zijn creatieve oplossingen te zien, zoals het verlenen van voorrang aan inwoners met urgente problematiek of het uitkeren van een financiële tegemoetkoming per jaar in geld aan de inwoner, waarmee deze zelf hulp regelt. Ook hier is geen overzicht van beschikbaar.’ Volgens Maeijer betreft het ‘een lokale verantwoordelijkheid’.
Huishoudelijke hulp
Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) had vragen gesteld naar aanleiding van het bericht dat de gemeente ’s-Hertogenbosch de huishoudelijke hulp heeft teruggebracht van eens per week naar eens in de twee weken. BN DeStem meldt dat dit het gevolg is van personeelsgebrek en meer aanvragen. Volgens de voorspellingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) loopt het aantal mensen dat een beroep doet op de Wmo de komende jaren fors op.
Plaats als eerste een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.