Overslaan en naar de inhoud gaan

FNV start petitie om decentralisatie sociaal domein terug te draaien

Vakbond FNV start dinsdag een petitie om regelgeving rond zaken als jeugdzorg en inkomensondersteuning weer onder te brengen bij het Rijk.

Ondertekenen van een petitie
− Shutterstock

Vakbond FNV start dinsdag een petitie om regelgeving rond zaken als jeugdzorg, inkomensondersteuning en ouderenvoorzieningen weer onder te brengen bij het Rijk. Nu zijn er volgens de vakbond op die gebieden te veel verschillen tussen gemeenten.

Voorbeeld Vlissingen

FNV-vicevoorzitter Kitty Jong noemt in de aankondiging van de petitie als voorbeeld de gemeente Vlissingen. Daar is volgens FNV ‘behoorlijk wat misgegaan in het sociaal domein’, waardoor inwoners die in naburige gemeenten recht zouden hebben op inkomensondersteuning, in Vlissingen achter het net visten. Jong: ‘Daarmee is het recht op voorzieningen een soort Postcodeloterij geworden. Als je geluk hebt en je woont in de juiste gemeente krijg je zorg en ondersteuning waar je recht op hebt. Woon je in de verkeerde gemeente, dan heb je pech.’

Deels terugdraaien

Sinds 2015 ligt het beleid voor een aantal sociale voorzieningen bij de gemeenten. De vakbond hoopt genoeg handtekeningen te verzamelen om het deels terugdraaien van die decentralisatie op de agenda van de Tweede Kamer te zetten. Jong gaf dinsdagmiddag in Den Haag het startsein voor de petitie.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 4

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Nico Bos

Er zijn inderdaad veel te veel cowboys in dit marktsegment die zonder enige kennis van zaken er een dikke boterham aan verdienen. Weer zo´n absurde wet die dit allemaal mogelijk maakt.

Op 14 mei 2024, 13:27
Inez Boone

URL? Ik ken wel wat mensen die zo zouden tekenen.

Op 15 mei 2024, 09:36
P. Smit

Waarom probeert een vakbond, een instituut dat er voor (het inkomen van) werkenden en pensionado's zou moeten zijn, iets terug te draaien waar zij helemaal niet over gaan?

Op 15 mei 2024, 10:09
Hielco Wiersma

De FNV is veel te veel bezig met randzaken in plaats van arbeidsvraagstukken. Een betere inzet richting leden en beantwoording van (schriftelijke) vragen van leden is méér dan noodzakelijk. Doorgaan op de huidige manier leidt tot forse ledenverliezen.

Op 20 mei 2024, 18:11

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in