PvdA, SP en GroenLinks hebben gezamenlijk een alternatief bedacht voor het bezuinigingsbeleid van de regering dat in hun ogen kil is en ervoor zorgt dat duizenden mensen werkloos thuis komen te zitten.
Links alternatief voor meer banen
Het voorstel zal wel leiden tot besparingen maar daarnaast ook extra banen scheppen en bovendien goed zijn voor het klimaat.
Banen scheppen
Tijdens een bijeenkomst in Nijmegen kwamen de drie met voorstellen die wel leiden tot besparingen maar daarnaast banen scheppen en goed zijn voor het klimaat. Het gaat dan onder meer om het bevorderen van energiezuinige woningbouw, het versnellen van onderhoud aan scholen, ziekenhuizen en overheidsgebouwen en om de afsluitdijk vervroegd op te knappen.
Toptarief belasting
Verder zou er volgens partijleiders Job Cohen (PvdA), Emile Roemen (SP) en Jolande Sap (GroenLinks) weer een deeltijd-WW ingevoerd moeten worden om bedrijven tijdelijk uit de brand te helpen. Een poule van werknemers zou bedrijven per sector bovendien snel aan goed personeel moeten helpen. De drie linkse partijen halen het benodigde geld binnen door onder meer subsidies voor fossiele brandstoffen aan te passen en een toptarief voor de hoogste inkomens bij de inkomstenbelasting in te voeren.
Lange termijn
Cohen, Roemen en Sap verwijten het kabinet en gedoogpartner PVV 'op hun handen te zitten'. Volgens de drie linkse partijen is het juist nodig dat 'het ontspoorde finaniciële stelsel' wordt aangepakt en 'de lange termijn belangen van Nederland het winnen van korte termijn winstbejag of kortzichtige bezuinigingsdrift'. 'Want een recessie bestrijd je met solidaire bezuinigingen, slimme investeringen en hervormingen. Niet met alleen maar kil bezuinigen zoals het kabinet doet', aldus Cohen, Roemer en Sap.
Reacties: 4
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
klinkt mooi, maar ik weet onderhand niet meer wat ik moet geloven. Of rechts of linksom wordt gebeten maakt weinig uit. Gebeten wordt je toch. Zoveel mooie plannen, onderzoeken, rapporten zijn er in al die jaren al geschreven. Met mooie visies waarbij je denkt wow daar kan ik me in vinden.Dan komt het op uitvoering en dan.......
Wat kun je als minima?
Wat kun je als werkzoekende 45+?
Waar kun je terecht?
Op papier overal. Maar in praktijk. Overal komt de commercie in, zelfs in de zorg wil men eerst geld verdienen aan je en daarna pas de patient helpen.
Gek he dat jan modaal het niet meer gelooft?
Broekriem aantrekken, iedereen zou het dit jaar merken hoor ik Rutte vanmorgen nog zeggen. Ja oke.
Weer de rekening bij het volk.
Wat merken rutte,balkenende, cohen,roemen,sap , al die directeuren,ceo,politici ervan?
Makkelijk praten.
Je wordt er moe van al die mooie praatjes, men weet het mooi te brengen maar ondertussen achterom wel de beurs leeg maken van het volk.
Jullie willen economische groei?!
De enigste mogelijkheid is dat het volk meer te besteden krijgt.
Dan wordt meer uitgegeven- heeft MKB meer inkomsten - hebben kleine ZZPers meer opdrachten - kortom ieder meer geld in de beurs en dan kan de belasting weer komen om het leeg te halen.
Eens zien, topinkomens aanpakken door belastingverhoging? Tja, gemeenteambtenaar in max schaal 10 valt al in 52% en dan moet dat een topinkomen zijn met de vele inhoudingen die plaatsvinden op het ambtenarensalaris. Bij raet kan je uitrekenen wat je salaris is als niet ambtenaar, verschil is bij max 10 een 280 euro netto! Dan de benzineprijs weer omhoog? Valt mij altijd op bij deze partijen dat solidariteit altijd van boven naar beneden moet maar andersom mogen wij die waarschijnlijk niet verwachten, eens houdt dat eeuwige genivelleer wel op!. Job Cohen zei vorige maand nog dat hij er niet is voor de werkenden maar voor de kansarmen en minderheden in de maatschappij, leuk voor hem maar wat zoek je als werkende dan nog bij de PVDA? Gaan deze partijen dan ook bonuscultuur, het ongelimiteerde graaigedrag en het bankwezen aanpakken? Betwijfel het ten zeerste gezien het verleden van de PVDA. Banenscheppen is prima maar ga eens langs de sociale diensten in bijvoorbeeld Limburg en Groningen? Daar is de praktijk namelijk.
Zolang de linkse politici actief zijn preken zij de passie. Zodra ze uit de politiek zijn pakken zij banen met een salaris ver boven de balkenendenorm (zie Wim Kok en Rosenmuller). Als je de economie weer op gang wil helpen moet de burger meer te besteden krijgen. Dat betekent belastingverlaging i.p.v. belastingverhoging! Links wil weer geld uitgeven dat vooral bij anderen, jawel de werkenden van Nederland, vandaan komt.
Bezuinigen moet: omdat we met z'n allen veel te veel uitgeven (zie begrotingstekort van ruim 4,6%). Tot nu toe was 3% geaccepteerd, maar er is in de EU een tendens om zelfs naar maximaal 2% te gaan!
Bezuinigen kan: door oud beleid in te leveren en nieuw beleid en dus nieuwe banen te scheppen.
Nieuw beleid betekent:
-hervorming van onze uit 1850 daterende Overheidsorganisatie (dus naar een compacte Overheid). Dat moet de landelijke politiek dan ook wel doen!
-integrale aanpassing van het totale woonruimtebeleid (kopen/huren/hypotheken)
op kortere termijn (volgende kabinetsperiode).
-zoveel mogelijk bezuinigen op die functies die de economie (dus werkgelegenheid) niet of zo weinig mogelijk raken.
Een deel van de bezuinigingen zou ook kunnen bestaan uit (onderscheidende) efficiencykortingen over ministeries en op alle andere Overheden.
5.. Belastingverhogingen (ook van lagere Overheden) zijn in de huidige situatie uit den boze.