Overslaan en naar de inhoud gaan

Provincie: voorbeeldfunctie bij aanbesteden schoonmaakwerk

De provincie Noord-Holland is ‘vanzelfsprekend’ bezorgd over de fraudegevoeligheid van de schoonmaak branche binnen de provincie. Maar…

Bovengemiddeld frauduleus

Deze week maakte justitie bekend de schoonmaakbedrijven in Noord-Holland flink uit te schudden op zoek naar misstanden. Uit cijfers blijkt dat 30 procent van de branche in deze provincie fraudeert. Landelijk ligt het gemiddelde op 20 procent fraude.

 

Niet verantwoordelijk

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Woordvoerster Jeannette Duin kon geen verklaring geven voor het hoge fraude gehalte in Noord-Holland.  ‘Wij zijn daar ook geen partij in en we zijn er zeker niet verantwoordelijk voor’, benadrukt ze. ‘Het baart ons vanzelfsprekend wel zorgen’.

 

Grote opdrachtgever

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Ze realiseert zich terdege dat de provincie met drie locaties in Haarlem en een aantal kantoren in de regio een van de grotere werkgevers is voor schoonmaakbedrijven. ‘We hebben uiteraard een voorbeeldfunctie, dus we letten bij het aanbesteden van de klussen zo wie zo goed op’.

 

Niet voor de laagste prijs

De provincie gaat dan ook niet voor de laagste prijs. ‘We stellen harde eisen aan duurzaamheid en sociaal beleid’, aldus Duin. ‘Bij de aanbestedingsprocedure moeten leveranciers bewijsmateriaal leveren dat ze voldoen aan die criteria, bijvoorbeeld een verklaring of document van de Belastingsdienst waaruit blijkt dat ze sociale lasten afdragen’.

 

Bibop?

Helemaal zeker is het natuurlijk niet dat het schoonmaakwerk ten kantore van de provincie geheel koosjer wordt uitgevoerd. ‘We doen ons best om fraude en misstanden te voorkomen, maar garanties hebben we nooit’. Dat is ook de reden waarom we in elk contract een clausule opnemen dat het ontbonden kan worden bij het constateren van misstanden.‘

Op de vraag of er voor deze en andere branches geen bibop-wetgeving zou moeten komen wil Duin geen antwoord geven: ‘Daar gaan wij niet over, dat is aan het Rijk.’

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

B. Louise

Sowieso....

Op 22 september 2010, 09:21
B. Louise

Bibob.....
even spellingcheck doen de volgende keer..

Op 22 september 2010, 09:23

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in