Weerstand
Dat bevestigde een woordvoerder van de bewindsman maandag. Tegen megastallen, ook wel varkensflats genoemd, bestaat veel weerstand. Om te bepalen of er meer van dergelijke grote dierenverblijven gebouwd moeten worden, kondigde de CDA-staatssecretaris enige tijd geleden de brede maatschappelijke discussie aan. Op basis van die discussie wil hij bepalen of deze stallen dieronvriendelijker, milieubelastender en beeldvervuilender zijn dan gewone stallen.
Leidraad
Alders leidt brede discussie megastallen
Voormalig minister en commissaris van de koningin in Groningen Hans Alders (PvdA) gaat de door staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw)…
Bleker zegde de discussie begin februari toe. Hij deed dat tijdens een debat in de Tweede Kamer. In datzelfde debat zei hij dat het resultaat van de discussie en rapporten over de effecten op de volksgezondheid voor hem een leidraad moeten zijn voor een te schrijven visie op megastallen. Die visie wil hij in oktober presenteren, zei hij in het debat.
Standstil
In die vergadering werd Bleker door de Partij voor de Dieren gevraagd een bouwstop af te kondigen tot hij zijn visie af heeft. Dat ging de bewindsman te ver. ,,Als ik kon vooruitblikken naar de onderzoeksrapporten en de maatschappelijke discussie, dan zou ik misschien zo'n 'standstill' kunnen afroepen. Maar dat is niet het geval. We moeten andere gegevens afwachten'', analyseerde Bleker destijds.
Reacties: 6
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Nadat ie als "de Tafel van Alders"Alle vliegvelden in Nederland aan de commercie heeft overgeleverd zijn nu de Megastallen aan de beurt !! Mensen PS OP deze man gaat OVER LIJKEN !!!! Alleen commercieel belang telt en VOLKSGEZONDHEID komt pas op de 10e plaats !!
Dat is Hans Alders helemaal niet, dat is Kees van Kooten.
Doet me denken aan de Brede Maatschappelijke discussie over Kernenergie. Deze bloedde dood door de ramp van Harisburg. Nu bloed de discussie ook dood en gaat de bouw van megastallen gewoon door.
Beste Coos. Blijkbaar heb je iets tegen die man. Oke! Maar kan je nu ook nog aantonen dat die stallen echt negatief voor zijn de volksgezondheid? Ik ben daar op objectieve gronden wel nieuwgierig naar.
Wij wonen 85 meter vanaf een stal met 2000 varkens en er moet er weer een stal voor 3000 varkens bijkomen wij nodigen Alders bij deze uit om de situatie ter plaatse te komen ruiken, tevens is het maar 240 meter vanaf de bebouwde kom het is echt een ramp. En dan de gezondheid bij ons in de bezwarencommissie zat ook een varkensboer maar die is helaas met 62 jaar overleden !. Het is echt niet gezond, kijk maar eens bij de huisartsbrieven in Brabant. Gerda Verburg tekende in 2006 de nieuwe wet Wgv die 0- 1-1-2007 van kracht is geworden helaas wijst iedere gemeente daar naar toe als het over vergunningen gaat, echter het V-Stacks programma klop niet bij de ingaves, het zijn benaderingen en geen metingen er is in de hele wereld geen meter die de stank van varkens kan meten !
Dat is dan om te beginnen alweer bijna een kwartaal erbij in de vertragingstactiek van Bleker op maatregelen tegen veefabrieken die niemand wil en een gevaar voor de volksgezondheid vormen.
En het is alleen dank zij de EU-importheffingen van ca'100% dat het geproduceerde kiloknalvlees nog kan "concurreren".
Het geproduceerde vlees is voor 25% besmet met MRSA, en de economische effecten zijn macro gezien negatief.
De "winst" voor de varkensboer wordt ruim overtroffen dor maatschappelijke schade in de vorm van verhoogde milieu- een zorgkosten.
Eén ziekenhuisbesmetting met MRSA kost al snel een miljoen euro http://www.racquet-plastics.eu/downloads/MRSA%20desk%20study.pdf .
MRSA kost, voor zover nog maar geregistreerd (er bestaat geen ICD-10 code voor), vele doden.
... en ondanks verhoogde.inspanning en kosten lukt het de waterleidingbedrijven niet meer om de uitgescheiden antibiotica uit het drinkwater te filteren.
http://www.echo.nl/ww-al/stelling/resultaten/10871/
Het getuigt van weinig rentmeesterschap, ja het is zelfs misdadig, om met de kennis van nu, nog nieuwe veefabrieken te tolereren.