De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit NVWA is maandagmorgen gestart met het rooien van bomen en struiken in de wijk Beuzenes in Winterswijk. Een kleine 300 bomen en struiken worden geveld, nadat eerder deze maand in een tuin in die buurt de Aziatische boktor werd ontdekt.
Verdachte boktorbomen in Winterswijk tegen vlakte
De NVWA begint vandaag met het kappen van bomen en struiken in Winterswijk om de boktor te bestrijden.
Houtachtige gewassen
De NVWA heeft in een straal van 100 meter rondom de vindplaats 291 houtachtige gewassen aangewezen die boktorren zouden kunnen aantrekken en die daarom moeten verdwijnen. In het gebied blijven drie grote esdoorns staan.
Lok-esdoorns
Boktorren zijn dol op deze bomen en de NVWA hoopt dat de esdoorns achtergebleven torren in de wijk lokken. In het najaar gaan de esdoorns alsnog tegen de vlakte, waarna de wijk 4 jaar lang onder controle blijft. De Aziatische boktor kan grote schade aan hout aanrichten en wordt daarom in Europese lande n uitgeroeid.
Reacties: 1
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Moeten houtkachelstokers ook hun brandhout inleveren?
Daarmee richten ze echt veel gezondheidsschade aan in hun buurt.
Dat hout ligt al te rotten en dus te wachten op de boktor.
Insecten hotel