Overslaan en naar de inhoud gaan

Corporatie wil probleemgezin uit huis

De Haagse woningcorporatie Staedion gaat naar de rechter om een gezin waarvan de kinderen voor overlast zorgen uit huis te zetten.

De Haagse woningcorporatie Staedion stapt naar de rechter om een gezin aan de rand van het centrum uit huis te zetten. Reden is dat een van de kinderen voor ernstige overlast in de buurt zorgt. Dat heeft een woordvoerder van Staedion dinsdag laten weten.

Gemiste kans
De huurder had zelf de kans gekregen om iets aan het gedrag van het kind te doen of de huur op te zeggen, maar heeft hier niet binnen de afgesproken termijn gehoor aan gegeven. Nu stapt Staedion naar de rechter om de huurovereenkomst te ontbinden.


Groeiend dossier

Volgens de zegsman groeit het dossier nog steeds doordat omwonenden klachten blijven indienen. De politie geeft sinds kort de namen van overlastveroorzakers door aan Staedion. Op deze manier hoopt de politie een eind te kunnen maken aan de overlast en het vandalisme in de straat, dat de afgelopen maanden is toegenomen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief


Nieuwe aanpak

Den Haag is niet de enige stad waar corporaties de afgelopen tijd jongerenoverlast op deze manier tegengaan. In maart oordeelde de rechter dat een man in de Utrechtse wijk Leidsche Rijn zijn huis uit moest om dezelfde reden.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in