Overslaan en naar de inhoud gaan

Trein op accu krijgt Europese subsidie

Een door een accu aangedreven trein is volgens de stadsregio Arnhem-Nijmegen uitermate geschikt voor vervoer op spoorlijnen die te weinig…

De Stadsregio Arnhem-Nijmegen heeft Europese subsidie gekregen voor een onderzoek naar de mogelijkheid om tussen Arnhem en Tiel een trein op een accu te laten rijden. Een trein op een accu laadt zichzelf op tijdens de rit.

Stil en duurzaam alternatief
Een door een accu aangedreven trein is volgens de stadsregio uitermate geschikt voor vervoer op spoorlijnen die te weinig worden gebruikt om ze helemaal te elektrificeren. Op de lijn Tiel- Elst -Arnhem rijden nu treinen op diesel. Een trein op accu is een stil, schoon en duurzaam alternatief.

Nieuwe techniek
Een accutrein gebruikt bovenleidingen waar ze zijn, maar kan overschakelen op accu op trajecten waar geen bovenleiding is. De techniek is gloednieuw, aldus de stadsregio, en moet nog verder worden ontwikkeld. In het eerste onderzoek wordt 1,4 miljoen euro gestoken.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 3

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Hannes Haganum

En zo zullen politieke hobbyïsten er weer voor zorgen dat de treindienstregeling minder betrouwbaar wordt en er extra geld verspild wordt. De huidige Zwitserse treinstellen van Stadler zijn heel betrouwbaar en voorzien van de modernste dieseltechnieken. En wat doet de politiek ? Iemand wil weer ergens zonder kennis van zaken zijn naam aan verbinden voor een experiment. Zo gaat het ook met autoverkeer. Een integrale visie ontbreekt compleet, maar er worden miljarden verspild aan experimenten en aan zinloze kortingen op de wegenbelasting en de BVB, terwijl Nederland steeds dieper zakt op de ladder van duurzaamheidsbeleid. Qua luchtkwaliteit lopen onze steden beslist niet voorop, omdat een integrale mobiliteitsvisie compleet ontbreekt. Allerlei hobbyïsten mogen in Nederland op kosten van de belastingbetaler maar wat aan klungelen. Het is ook het land waar de OV-bedrijven hun klanten lijken te haten in plaats van ze te koesteren.

Op 7 mei 2014, 09:30
Bond

"Een trein op een accu laadt zichzelf op tijdens de rit" ?
Dat is wel een heel beperkte uitleg, een elektrisch aangedreven trein kan remenergie gebruiken om stroom op te wekken, en een accutrein kan opladen tijdens het rijden op trajecten met bovenleiding.

Op 7 mei 2014, 12:05
Toon Braam

De spoorlijn van Nijmegen naar Kleef is slechts 26 kilometer lang en de rails liggen er al. Er zijn daarvoor, ook met geld van de EU, al meerdere onderzoeken verricht. Reactivering van deze verbinding met een trein op accu's is een ideale oplossing. Kleef, Groesbeek, Nijmegen en de regio zullen er wel bij varen.

Op 8 mei 2014, 13:05

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in