Overslaan en naar de inhoud gaan

Rotterdam wil keurmerk voor verhuurders

De gemeente Rotterdam onderzoekt of het een keurmerk voor verhuurders van woningen en kamers kan invoeren. Met een certificaat op zak…

Onderzoek
Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders maandag in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek worden na de zomer verwacht, aldus het stadsbestuur.

Betalen
Uit de brief kan ook worden opgemaakt dat Rotterdammers moeten gaan betalen voor de inzet van huurteams. Tot nog toe draaide de gemeente op voor die kosten. Rotterdammers moeten nu de kostprijs van circa 450 euro gaan betalen. De bezuinigingen zijn de redenen voor de bijdrage die nu wordt gevraagd.

Huurteam
Een huurder kan een beroep doen op het huurteam als hij vindt dat hij te veel huur betaalt. Het team kan inschatten of de huurder recht heeft op een permanente of tijdelijke huurverlaging. Achterstallig onderhoud kan aanleiding zijn tot het verlagen van de huur. Het huurteam kan namens de bewoner een procedure aanspannen bij de huurcommissie. Ook in onder meer Amsterdam en Utrecht zijn dergelijke huurteams actief.

Kosteloos
Het stadsbestuur van de havenstad schrijft wel dat mensen die in de schuldsanering zitten, kosteloos gebruik kunnen blijven maken van de huurteams.



Kosteloos
Het stadsbestuur van de havenstad schrijft wel dat mensen die in de schuldsanering zitten, kosteloos gebruik kunnen blijven maken van de huurteams.

Het stadsbestuur van de havenstad schrijft wel dat mensen die in de schuldsanering zitten, kosteloos gebruik kunnen blijven maken van de huurteams.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 2

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Robin Linthorst

Goed Idee. particuliere verhuurders met geldig keurmerk zouden in ieder geval, net als corporaties, Buurtbemiddeling in Rotterdam moeten ondersteunen.

Op 21 februari 2011, 16:46
Frans Duijf

Er is in de zogenaamde vrij huursector een praktijk ontstaan die criminele trekken heeft gekregen. Het is mij bekend dat jonge starters binnen één week in een keer driemaal een huur van €750,- op tafel moeten leggen en tekengeld à raison van € 150,- moeten betalen, X-formulieren moeten regelen, dan nog niet zeker zijn dat ze het pand in kwestie kunnen huren. Niet voldaan aan de voorwaarden? Dan geld kwijt. Los van de vraag of dat juridisch houdbaar is, zo staat het in de contracten. Er is dan niet één gegadigde die een contract wordt voorgelegd, neen tegelijkertijd kunnen dat er zomaar drie zijn, misschien zelfs meer.

Op 23 februari 2011, 07:28

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in