Overslaan en naar de inhoud gaan

Kolencentrale Vlissingen voorlopig geschrapt

Het Belgische energiebedrijf C.GEN ziet voorlopig af van de bouw van een kolengestookte centrale in Vlissingen.

Het Belgische energiebedrijf C.GEN ziet voorlopig af van de bouw van een kolengestookte centrale in Vlissingen.

Politieke klimaat
Reden is dat de politieke situatie in Nederland rond de ondergrondse opslag van het broeikasgas CO2 minder gunstig is dan 2 jaar geleden, toen C.GEN het investeringsplan van meer dan 1 miljard euro voor de centrale lanceerde. Dat zei topman Wim Heyselberghs van het bedrijf woensdag.

IJskast
'Het plan zit nog niet diep in de ijskast, maar zit wel dicht bij de ijskast', aldus Heyselberghs. Zijn onderneming geeft nu prioriteit aan een soortgelijk project in Killingholme in het Verenigd Koninkrijk. Het was de bedoeling om in Vlissingen een centrale te bouwen waarbij de steenkool wordt omgezet in waterstof, dat vervolgens wordt gebruikt om elektriciteit op te wekken. Het hierbij vrijkomende broeikasgas CO2 zou dan moeten worden opgeslagen in bijvoorbeeld lege gasvelden.

Greenpeace


Greenpeace

Milieuorganisatie Greenpeace, die al jaren strijdt tegen de bouw van nieuwe kolencentrales in Nederland, juicht de beslissing van C.GEN toe. 'Het is altijd de vraag geweest of CO2-opslag mogelijk is en zo wel, dan is het een heel dure oplossing', zegt campagneleider Rolf Schipper van Greenpeace.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief


Eemshaven
Greenpeace en andere milieuorganisaties zijn nog steeds in een juridische strijd verwikkeld met elektriciteitsproducent RWE/Essent, dat in de Groningse Eemshaven een grote kolengestookte centrale bouwt. 'Dat zal een rol hebben een gespeeld in de overweging van C.GEN', vermoedt Schipper. Eerder liet Nuon vanwege de vele protesten al zijn plannen varen om een kolencentrale in de Eemshaven te bouwen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

bas

Steenkool is bijna zuivere koolstof. Dat zou hier worden omgezet in waterstof? Worden hier een kerncentrale en de kolenvergasser in Eemshaven in trio door elkaar gehaald?

Op 27 februari 2012, 09:15

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in