Overslaan en naar de inhoud gaan

Groot tekort ambtenaren ruimtelijke ordening

Gemeenten kampen met een chronisch tekort aan ambtenaren ruimtelijke ordening. Dit leidt ertoe dat bouwplannen noodgedwongen blijven liggen.

Door de schaarste op de arbeidsmarkt zijn gemeenten voor een belangrijk deel van hun werkzaamheden structureel aangewezen op personeel van detacheringsbureaus. Dit kost tot tienduizenden euro’s extra per persoon per jaar.

 

Bij plannenmakers leidt het tekort tot grote frustraties. Zij signaleren forse en onnodige vertragingen. Bovendien zouden dossiers vaak van de ene naar de andere inhuurkracht worden doorgeschoven.

 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

De problemen worden deels veroorzaakt doordat detacheringsbureaus meer salaris betalen dan de overheid.

 

In Amsterdam is het tekort zo nijpend dat jongeren die bouwinspecteur willen worden, al bij aanvang van hun studie een baangarantie krijgen.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

 

Lees meer over het tekort aan ambtenaren ruimtelijke ordening in Binnenlands Bestuur 25, 20 juni 2008

 

Meer lezen? Neem een (proef)abonnement op Binnenlands Bestuur

 

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in