Overslaan en naar de inhoud gaan

Marktkooplui boos op gemeente

Marktkooplieden beschuldigen gemeentelijke marktmeesters van corruptie. Volgens de gemeente liggen andere oorzaken onder de woede en zijn…

Marktkooplieden van de markt in Almere-Buiten beschuldigen gemeentelijke marktmeesters van corruptie. De zaak is onder de aandacht van de gemeente.

Verduistering
Boze marktkooplieden spuiden hun ongenoegen over de gemeente Almere voor de camera van Omroep Flevoland. De marktmeesters zouden zich volgens hen schuldig maken aan verduistering en wanbeleid. Na twee jaar overleg over een nieuw marktreglement zou er nog steeds geen verbetering zijn. Daarbij zou de communicatie van de gemeente bedroevend zijn. De kooplieden zeggen met tegenzin naar hun werk te gaan. 

Verrast
De gemeente Almere reageert verrast op de beschuldigingen. 'De heftige aantijgingen verbazen ons', aldus een woordvoerder. De zaak heeft nu wel de aandacht van de gemeente. 'Wij worden hier nu mee geconfronteerd. De makers van het marktbeleid zullen intern de zaken op een rij gaan zetten en daarbij ook met de marktmeesters spreken.'

Stoom afblazen
Toch lijkt de gemeente ook weer niet erg onder de indruk van de beschuldigingen. 'Er spelen een hoop dingen door elkaar. Een nieuwe verordening, de gelden voor marktpromotie. Het is ook even stoom afblazen.' De gemeente is in permanent overleg met de marktcommissie. 'We hebben pittige discussies met ze, maar onderling zijn ze het ook niet eens. Een commissielid is nu ook uit de commissie gestapt.'

Op 11 juni zal wethouder Ben Scholten zelf in gesprek gaan met de marktkooplui.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 4

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Stuudje

Mooie drogredenatie van de gemeente: "(...) maar onderling zijn ze het ook niet eens." Alsof dat wat afdoet aan de beschuldigingen van corruptie.

Op 30 mei 2012, 11:25
mark

In mijn studie heb ik het vak ethiek gehad. Er waren 3 soorten ethiek. De laagste vorm van ethiek was de markt. Het gaat de marktkoopman alleen om het eigen belang. Andere belangen doen er helemaal niet toe. En dat zie overal terug, incl. hoe zij met manipulatie mensen en gemeenten proberen te beinvloeden.

Op 31 mei 2012, 10:06
Niek

Ik heb enige ervaring met marktlui. Per definitie is bij hen elke gemeente-ambtenaar corrupt. Dit beeld ontstaat omdat zij zelf corruperen uit angst voor de concurrentie. Gemeente-ambtenaren moeten dus sterk in hun schoenen staan, want de verleidingen liggen bij contacten met marktlui dagelijks op de loer. En als je ooit een sigaretje of een ruikertje bloemen accepteert, wordt er over gesproken, opgeblazen en misbruikt op momenten zoals nu in Almere. Mijn advies, de letter van de wet volgen, niets accepteren en op je hoede zijn. Een stap verder is om marktlui die corrumperen aan de kaak te stellen. Dat is een tikje moeilijker want ontkennen wat waar is tot de dood er op volgt is de tweede kwalijke eigenschap van de marktverkoper.

Op 5 juni 2012, 11:41
Joop Cramer

CORRUPT ! NEE dat zijn de marktmeesters van almere zeker Niet ,het wordt een verdraaid wat er op Flevo Tv is gezegt ,Het marktbeheer van Almere daar moeten vraagtekens bij gezet worden !!!

Op 6 juni 2012, 17:34

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

ad comes here

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in