Overslaan en naar de inhoud gaan

Vergoeding ombudsman hoger voor gemeente

Gemeenten moeten voor aansluiting bij de Nationale ombudsman dit jaar 0,23 euro per inwoner betalen. Vorig jaar was dat nog 19 eurocent.

Gemeenten moeten voor aansluiting bij de Nationale ombudsman dit jaar 0,23 euro per inwoner betalen. Dat is 16,5 procent meer dan in 2019.

30.000 verzoekschriften

Dat meldt de website FrontInfo op basis van een mededeling minister Ollongren van Binnenlandse Zaken. De 263 aangesloten gemeenten zijn een vergoeding verschuldigd ter dekking van de kosten die zijn verbonden aan de behandeling van verzoekschriften van burgers ten aanzien van hun bestuursorganen door de Nationale ombudsman. Vorig jaar kwamen er ruim 30.000 verzoekschriften binnen bij de Nationale ombudsman.

 

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Jaar op jaar

In 2019 werden de aangesloten gemeenten voor een vergoedingsbedrag van 19 eurocent per inwoner aangeslagen. Aanpassing van de hoogte van de vergoeding vindt plaats overeenkomstig het door het CBS vastgestelde prijsindexcijfer van de netto materiële consumptie van de overheid van de activiteit algemeen bestuur. Dat gebeurt volgens de zogeheten jaar-op-jaarmethode.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in