Overslaan en naar de inhoud gaan

'Provincies moeten opcenten teruggeven aan automobilisten'

De provincies krijgen volgens de ANWB een meevaller van circa 105 miljoen euro en die moeten ze teruggeven aan de automobilist.

De ANWB vraagt de provincies de extra opcenten die zij vanaf 2014 incasseren aan de automobilisten terug te geven. Volgend jaar moeten meer autobezitters motorrijtuigenbelasting betalen. De provincies krijgen daardoor volgens de organisatie een meevaller van circa 105 miljoen euro in de schoot geworpen.

Limburg
De opcenten zijn namelijk gekoppeld aan de belasting. Veel eigenaren van zuinige auto's en oldtimers moeten komend jaar gaan betalen. In Limburg ligt er een voorstel van de coalitiefracties in de Provinciale Staten op tafel om de extra inkomsten uit de opcenten aan de automobilisten terug te geven. Dat komt neer op ongeveer 10 euro per auto per jaar.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in