Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlandse EU-politici bescheiden met bijbeunen

De Nederlandse afgevaardigden in het Europarlement hebben wel bijverdiensten maar zitten niet in de Europese top. Gemiddeld verdienen ze…

De Nederlandse EU-parlementariërs zitten in de Europese middenmoot wat hun bijbaantjes betreft. Zij strijken gemiddeld minstens 596 euro per maand op naast hun inkomen als Europees afgevaardigde. De Oostenrijkers staan aan top met minstens 2400 euro per maand. De Europese doorsnee is 646 euro.

Dat stelt de anticorruptieorganisatie Transparency International (TI) maandag na een vergelijking van de inkomsten die door de 751 EU-parlementariërs moesten worden opgegeven. 

Bovengemiddelde inkomsten Bij de Nederlanders springt de VVD'ers Jan Huitema eruit, net als Agnes Jongerius (PvdA) en Marietje Schaake (D66). Zij hebben bovengemiddelde inkomsten door bijvoorbeeld een betaald voorzitterschap. Van de 26 Nederlandse EU-parlementariërs stelden er 15 dat zij helemaal niet bijklussen.
Grens

Grens

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

In een reactie op de TI-publicatie eist de SP in het EU-parlement dat er een grens wordt gesteld aan neveninkomsten. SP-Europarlementariër Dennis de Jong benadrukt dat het overzicht volledig is gebaseerd op de eigen opgaven van Europarlementariërs: ,,Dit is dan ook waarschijnlijk alleen nog het topje van de ijsberg. Het is niet onmogelijk dat collega’s nevenfuncties over het hoofd hebben gezien, of hun inkomsten te laag hebben ingeschat. Er is immers geen enkele controle op hun opgaven.''

Fout bij invullen
CDA'er Lambert van Nistelrooij leek aanvankelijk ook een stevige bijklusser. Maar de CDA-Europarlementariër gaf zijn  extra jaarinkomsten bij twee bijbanen per ongeluk aan als ,,per maand'', zo laat hij weten. De aangegeven bedragen zijn dus 12 keer te hoog. Hij gaat zijn verklaring aanpassen.

Goed doel
PvdA-Europarlementariër Jongerius stelt dat ze de vergoedingen die ze ontvangt voor haar activiteiten buiten het Europees Parlement doneert aan het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis in Amsterdam. Bij haar kandidaatstelling voor het EU-parlement sprak Jongerius met de PvdA af dat zij eventuele neveninkomsten zou besteden aan een goed doel.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 1

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

henk bongers

Frans Timmermans wat een mooie eerste taak binnen de EU. Aanpakken dat bij beunen. Europarlementariërs hebben denk ik genoeg te doen in hun baan binnen Europa. Zorg dat het geen Europroletariërs zijn en kunnen blijven.
N.B. Frans jij beunt toch ook niet bij?

Op 14 oktober 2014, 09:37

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in