De komende drie jaar verdwijnen 500 tot 700 fulltimebanen bij zorginstelling De Opbouw. Dat wil zeggen dat 800 tot 1200 medewerkers moeten vertrekken. Het personeel heeft hierover een brief gekregen.
Zeker 800 mensen weg bij De Opbouw
Minder geld van de overheid en minder taken omdat bijvoorbeeld #jeugdzorg over gaat naar de gemeenten.
Jeugdzorg naar gemeenten
Momenteel werken er zo'n 5000 mensen bij de instelling. Volgens Jan Slabbekoorn van de Raad van Bestuur heeft de inkrimping te maken met de teruglopende financiën vanuit de overheid. ,,Verzorgingshuizen worden gesloten en de jeugdzorg gaat over van provincies naar gemeenten. Dat heeft grote gevolgen voor ons'', aldus Slabbekoorn dinsdag. De Opbouw, die in Utrecht, Gelderland en Noord-Holland opereert, doet onder meer aan ouderenzorg, gehandicaptenzorg en jeugdzorg.
Gedwongen ontslagen
In eerste instantie wordt de krimp opgevangen met de zogenaamde flexibele schil. ,,Tijdelijke contracten worden bijvoorbeeld niet verlengd en uitzendkrachten worden niet meer ingehuurd.'' Hoeveel gedwongen ontslagen er zullen vallen, is niet duidelijk. ,,Maar het is heel onwaarschijnlijk dat dat niet gaat gebeuren'', vreest Slabbekoorn.