Overslaan en naar de inhoud gaan

Raadsleden Gouda bedreigd

Een extreemrechtse ‘actiegroep’ heeft op Facebook raadsleden in Gouda bedreigd met het oog op een besluit over de mogelijke aankoop van…

Een extreemrechtse ‘actiegroep’ heeft op Facebook raadsleden in Gouda bedreigd met het oog op een besluit over de mogelijke aankoop van een complex in de stad waar een grote moskee zou kunnen komen. 'Voorafgaand zullen wij een aantal voorstanders in de raad een huisbezoek brengen om ze tot inkeer te brengen', valt te lezen op de pagina van Identitair Verzet.

Onacceptabel

De gemeente Gouda is ervan op de hoogte, bevestigt een woordvoerster een bericht in het AD. Burgemeester Milo Schoenmaker zegt in een reactie: 'Het is volstrekt onacceptabel als democratisch gekozen raadsleden in de uitoefening van hun functie gehinderd zouden worden. Daarom zijn we alert op signalen voor als dit zou gebeuren.'

Kazerne 

De woordvoerster zegt dat de politie ervan weet en de zaak serieus neemt. Volgens de gemeente is nu niets bekend over contacten tussen de groep en individuele raadsleden. De gemeenteraad van Gouda besluit woensdag over twee kredieten voor scholen op het terrein van de voormalige Prins Willem-Alexanderkazerne. Als de raad voor stemt, maakt dat ook de weg vrij voor doorverkoop van de helft van het complex, waar een moskee voor negenhonderd bezoekers en een islamitisch centrum zijn gepland. Aanvankelijk waren er plannen voor een ‘megamoskee’, die plaats zou bieden aan 1500 bezoekers.

Ludiek 

In een toelichting zegt Identitair Verzet maandag dat de verklaring ludiek bedoeld was en dat geen dreigmailtjes zijn verstuurd naar raadsleden. (ANP)

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Reacties: 6

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Paul Vreeke

De foto is wel van een voormalige kazerne in Gouda, alleen niet de Prins Willem Alexander kazerne.

Op 6 juli 2015, 17:05
Peter

Tijdens verkiezingen krijg ik altijd onaangekondigd bezoek aan huis van PvdA-ers om mij tot inkeer te brengen. Dat noemen ze dan canvassen. Goed om te weten dat dit een vorm van bedreiging is.

Op 6 juli 2015, 21:56
dingemans

De afbeelding toont een ansichtkaart van de voormalige Kazerne aan de Varkensmarkt. Deze was in gebruik tot 1922.

Op 7 juli 2015, 07:46
Wim Vreeswijk

Wellicht is het een idee om hierover een referendum te houden in Gouda

Op 7 juli 2015, 09:33
Hannes Haganum

Een herhaling van de Hoekse en Kabeljauwse Twisten in Gouda ? Zo'n moskee lijkt me geen toonboold van vrijheid en democratie, maar goed daar staat de afkorting VVD ook niet meer voor.

Op 7 juli 2015, 14:18
Wim Vreeswijk

Wie financiert deze moskee?

Op 7 juli 2015, 15:43

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in