Overslaan en naar de inhoud gaan

PVV blijft buiten coalitie Zoetermeer

De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen. Maar een plaats in de coalitie van Zoetermeer zit er niet in.

Stefan Smits, fractievoorzitter van de PVV in Zoetermeer.
Stefan Smits, fractievoorzitter van de PVV in Zoetermeer.

Het is verkenner Jeremy Mooiman niet gelukt om in Zoetermeer tot een advies te komen voor een meerderheidscoalitie waar de PVV deel van uitmaakt. De PVV kreeg de meeste stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente en ging van twee naar zes zetels. Mooiman sprak in zijn eindverslag van een ‘complexe puzzel’.

Vanuit de inhoud

De verkenner adviseerde de gemeenteraad om ‘vanuit de inhoud’ te zoeken naar samenwerkingen. In een debat over het verslag bleek echter dat de meeste partijen een coalitie met de PVV niet zien zitten. Uiteindelijk stemde een meerderheid van de raad voor een motie om het initiatief nu bij GroenLinks-PvdA te leggen. Deze partij, die ook zes zetels kreeg, gaat nu op korte termijn een nieuwe verkenner aanwijzen. Het verslag van deze verkenner moet op 23 april worden besproken, is het streven.

Jammer

‘We moeten constateren dat het op dit moment niet lukt om tot een meerderheid te komen waarin wij een rol kunnen spelen’, reageerde PVV-fractievoorzitter Stefan Smits. ‘Dat vinden wij jammer, maar het is een duidelijke conclusie.’

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Politiek-bestuurlijke sensitiviteit

Politiek-bestuurlijke sensitiviteit

Begrijp je hoe besluitvorming écht plaatsvindt in een politiek krachtenveld? Ontwikkel je sensitiviteit en maak meer impact met je adviezen.

schrijf u vandaag nog in

Plaats als eerste een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in