Overslaan en naar de inhoud gaan

Driehonderd bestuurders wilden veiligheidsadvies

Ongeveer driehonderd regionale en lokale bestuurders hebben sinds begin januari 2024 om preventief beveiligingsadvies gevraagd.

Beveiliging

Ongeveer driehonderd regionale en lokale bestuurders hebben sinds begin januari 2024 om preventief beveiligingsadvies gevraagd. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark ging het in 34 gevallen om acute dreiging. Het gaat om bestuurders van provincies, gemeenten en waterschappen.

Behoefte van bestuurders

‘Dit laat zien dat de veiligheidsadviezen aansluiten bij een behoefte van de bestuurders’, zei Uitermark woensdag tijdens een debat. De minister zei dat er ook aandacht is voor de veiligheid van volksvertegenwoordigers, zoals gemeenteraadsleden en Statenleden. Zo worden de inwerkprogramma's uitgebreid om duidelijker te maken wat ze kunnen doen bij bedreiging.

Vrouwelijke presentatie

Glimina Chakor van GroenLinks-PvdA zei dat vrouwelijke politici vaker te maken krijgen met online-intimidatie en discriminatie. ‘Vrouwen met een hoofddoek krijgen keer op keer verschrikkelijke berichten, alleen omdat ze een hoofddoek dragen.’ Uitermark zei daar aandacht voor te hebben en in gesprek te willen gaan met de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme.

Het belangrijkste overheidsnieuws van de dag

Schrijf je in voor de Binnenlands Bestuur nieuwsbrief

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heeft u al een account? Log in